Dünyaca ünlü İtalyan sanatçılar Doğuş Üniversitesi’nde…

Milano Havaalanı’nda heykeli bulunan dünyaca ünlü heykel sanatçısı, mimar, Sicilya Sinema Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Emanuele Viscuso ve Albertina Üniversitesi Dekanı Prof. Salvo Bitonti, Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin davetlisi olarak İstanbul’da fotoğraf sergisi açıyor.

Tiyatro-sinema yönetmeni Salvo Bitonti’nin “Setlerden ve Sahnelerden Canlı Kareler” ve Emanuele Viscu’nun “Yeni Milenyum Mimarisine İlham Veren Sanatçılardan Biri” temalı fotoğraf sergisi, 08 Nisan Salı günü saat 16.30’da Doğuş Üniversitesi Acıbadem Kampüsü’nde sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Sergi, 20 Nisan tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Bu iki önemli serginin yanı sıra  fakültenin düzenlediği  “Çocuk Evlilikleri Tasarım Yarışması”nda ödül alan ve finalistlerin sergisi ile derece alan üniversite öğrencilerinin ödül töreni de gerçekleştirilecek.

Ödüller; Doğuş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ceranoğlu, Albertina Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salvo Bitonti ile Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazan Erkmen tarafından takdim edilecek.

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

KKTC’li tiyatrocular Maltepe’de sahne aldı

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Özakıncı’nın himayesinde çalışmalarına devam eden Tiyatro Aşkh, “Kanatsız Güvercinler” isimli oyunuyla, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. ...