Açık Gardırop

Dünya işte böyle güzelleşiyor

Kadıköylüler bir süre kullandıkları kıyafetlerini atmayıp biriktiriyor, ihtiyaç sahiplerine kavuşturuyor. Kadıköy Belediyesi’nin “Açık Gardırop” projesi ve muhtarların çabası ile çığ gibi büyüyen yardımlaşma ağı yüzleri güldürüyor.

Moda sakini yardımsever genç Metehan Denizdolduran da, Kadıköy’deki binlerce örnek insandan sadece biri… “Biz bundan mutlu oluyoruz. Çok da eski değil kıyafetlerimiz, ama zamanla birikiyor. Evde boş boş durmalarındansa, ihtiyacı olan kimselere ulaşmasını arzuluyoruz. Bizlere böyle bir fırsatın kapıları aralanınca da Kadıköylüler olarak üzerimize düşeni yapmak gerekiyor” diyerek Caferağa Mahallesi Muhtarı Zeynep Ayman’ın yolunu tutan Metehan, imkanı oldukça yardıma devam edeceğini dile getirdi.

Açık Gardırop

VEREN EL İLE ALAN EL BİRBİRİNİ GÖRMÜYOR…

Moda’daki hizmet binasında tüm meslektaşları gibi kıyafet yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere kabul eden Caferağa Mahallesi Muhtarı Zeynep Ayman; “Projenin en güzel yanı alan el, veren eli görmüyor. Kimse rencide olmuyor. Kadıköy Belediyesi, bu yönde çalışmalarını titizlikle gerçekleştiriyor” mesajı verdi.

TÜM KIYAFETLER YIKANIYOR, TEMİZLENİYOR…

Kadıköy Belediyesi, proje kapsamında 21 mahalle muhtarlığı ve Kadıköy’ün birçok kesiminden her gün gelen kıyafetleri yıkıyor, temizliyor ve ilk kez alınmış gibi hazırlayarak, Açık Gardırop’ta herhangi bir bedeli olmadan ihtiyaç sahiplerinin seçimine bırakarak dağıtıyor.

Açık Gardırop

Kadıköy Belediyesi’nin “Açık Gardırop” projesi ve muhtarların çabası ile çığ gibi büyüyen yardımlaşma ağı yüzleri güldürüyor. Moda sakini yardımsever genç Metehan Denizdolduran da, Kadıköy’deki binlerce örnek insandan sadece biri…

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...