Ataşehir

Dünya gençleri Ataşehir’de buluşuyor

Farklı ülkelerden gelen gençlerle Ataşehirli gençleri buluşturan “Gümüş Ufuklar” projesi, öğrencilerin iletişimini geliştirip kültürlerin kaynaşmasını sağlarken, İngilizcelerini de pratiğe dökmelerine yardımcı oluyor.

Dünyada 127 ülkede kâr amacı gütmeden gönüllülük esasına göre faaliyet gösteren AIESEC organizasyonu kapsamında 15 ülkeden gelen 21 yabancı öğrenci, Ataşehir’e misafir oluyor. AIESEC İstanbul Asya tarafından organize edilen ve Ataşehir Belediyesi Ferhatpaşa Gençlik Merkezi işbirliğiyle yürütülen dört haftalık çalışma, 3 Ağustos 2017 tarihine kadar sürecek.

Ataşehir

NİTELİKLİ EĞİTİME KATKI…

Gümüş Ufuklar (Silver Horizons) Projesi, Birleşmiş Milletler’in belirlediği sürdürülebilir kalkınma hedeflerinden nitelikli eğitime katkıda bulunmayı hedefliyor. Dünya barışı ve insanın kendi içindeki potansiyelini keşfetmesi amacıyla başlatılan uluslararası bir öğrenci organizasyonu olan proje kapsamında, yurtdışından 18-27 yaş aralığından öğrenciler Ataşehir’de misafir ediliyor. Bosna Hersek, Letonya, Mısır, Polonya, Meksika, Rusya, Slovenya, Ukrayna, Çin, Endonezya, Şili, Kazakistan, Birleşik Krallık, Tunus ve Arnavutluk’tan gelen 21 üniversite öğrencisi, Ferhatpaşa Gençlik Merkezi’ndeki gençlerle el ele çalışıyor. Öğrenciler günlük programlar oluşturup, birlikte atölyelere katılıyor ve dans ediyor.

GENÇLERİ ÇÖZÜM ÜRETMEYE YÖNLENDİRİYOR…

Gençleri bir araya getiren proje hem İngilizcelerini pratiğe dökmelerine yardımcı oluyor, hem de dünya sorunlarına dair farkındalık yaratıp, gençleri çözüm üretmeye yönlendiriyor. Ataşehir Belediyesi, proje için gerekli olan alanı ve yurtdışından gelen kız öğrencilere yurt imkanı sağlıyor.

Farklı ülkelerden gelen gençlerle Ataşehirli gençleri buluşturan “Gümüş Ufuklar” projesi, öğrencilerin iletişimini geliştirip kültürlerin kaynaşmasını sağlarken, İngilizcelerini de pratiğe dökmelerine yardımcı oluyor…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Marea Sea Food

Baş döndürücü lezzetlerin adresi; Marea Sea Food

Farkını ancak ziyaret ettiğinizde anlayabileceğiniz lezzet noktaları arasında yer alan Ataşehir Marea Sea Food, sadece muhteşem dekorasyonu ile ...