Dünya Barış Günü

Ataşehir’de barış ve birlik mesajları

1 Eylül Dünya Barış Günü’nde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ataşehir’de düzenlenen Candan Erçetin ve Kardeş Türküler konserine katıldı.

Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl Dünya Barış Günü’nde başlayan 5. Kardeş Kültürlerin Festivali’nde Candan Erçetin ve Kardeş Türküler’in birlikte sahne aldığı ilk gün konserine, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı. Dünya Barış Günü’nde Ataşehir Cumhuriyet Parkı’nda düzenlenen konser ile farklı sosyal doku ve kültürlerin bir arada uyum içinde yaşadığı Ataşehir’den “Biriz, Kardeşiz, Türkiye’yiz” mesajı verildi.

Dünya Barış Günü

Dünya Barış Günü’nde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ataşehir’de düzenlenen Candan Erçetin ve Kardeş Türküler konserine katıldı…

ÇOCUKLARIMIZA DAHA GÜZEL BİR TÜRKİYE BIRAKMAK ZORUNDAYIZ…

Konser öncesi konuşma yapan Kemal Kılıçdaroğlu; “Bizim ülkemizin toprağında ve mayasında güzellik vardır. Farklı görüşlerimiz, farklı kimliklerimiz olabilir. Ancak hepimiz insanız ve hepimiz beraberiz, birlikte yaşamaya mahkumuz. Çocuklarımıza güzel bir Türkiye’yi miras olarak bırakmak zorundayız. Kurtuluş Savaşı’nda, Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Afyon’da, Urfa’da, Maraş’ta, Gaziantep’te büyük mücadeleler verenler, onların bütün umutları kendi çocuklarına güzel bir Türkiye bırakmaktı ve gerçekten de onlar alın teriyle, kanla, gözyaşıyla bize güzel bir Türkiye bıraktılar. Şimdi biz, bize bırakılan Türkiye’yi, çocuklarımıza daha güzel bir Türkiye olarak bırakmak zorundayız. Bunun mücadelesini vermek zorundayız. Bunun için çabalamalıyız” dedi.

YURTTA BARIŞ, DÜNYADA BARIŞ…

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ise, yaptığı konuşmada “Dünya Barış Günü’nüz kutlu olsun. Bu ülkede Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Alevi, Sünni, Müslüman, Hıristiyan, Musevi olarak bir aradayız. Daha nice bin yıllarca birlikte, kardeşçesine yaşamayı temenni ediyorum. Bizi her seferinde bölmeye ve parçalamaya çalışanlara inat, bugün yine Mustafa Kemal’in ‘Yurtta barış, dünyada barış” sözüne sarılıyoruz. Hepimiz gür bir sesle Dünya Barış Günü’nde barış türkülerini tekrarlıyoruz” dedi.

ŞARKILAR VE TÜRKÜLER BARIŞ İÇİN SESLENDİRİLDİ…

TBMM Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP Milletvekilleri Gamze Akkuş İlgezdi, Engin Altay, Zeynep Altıok Akatlı, Tekin Bingöl, Yasemin Öney Cankurtaran, Mahmut Tanal, Barış Yarkadaş, DİSK Genel Başkanı Kani Beko, STK temsilcileri, CHP İstanbul ilçe başkanları ile ilçe belediye başkanları da konseri izledi. Konserden önce Türkiye’nin farklı yörelerinden ve Arnavutluk, Cezayir, Gürcistan, Makedonya, KKTC ile Paraguay’dan gelen ekiplerin katıldığı halk dansları gösterileri yapıldı. On binlerce Ataşehirli ve İstanbullunun yoğun katılımıyla gerçekleşen Candan Erçetin ve Kardeş Türküler’in birlikte sahne aldığı konserde, şarkılar ve türküler barış için seslendirildi.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ataşehir’de 19 Mayıs resmi törenle kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Ataşehir Cumhuriyet Meydanı’nda 19 Mayıs Cumartesi günü saat 09.00’da düzenlenen ...