Ayhan Cingi, ICMAD Onursal Başkanı Baron Beyens.

Dünya Akupunktur Kongresi’ne Kadıköy damgası…

16. ICMART Dünya Tıbbi Akupunktur Kongresi, Harbiye Askeri Tarih Müzesi’nde gerçekleştirildi. Dünya genelinden yüzlerce temsilcinin katıldığı kongrede, Kadıköylü akupunktur uzmanlarının sunumları ilgiyle izlendi. Kadıköy Life, tarihi atmosferde gerçekleşen dev organizasyonu yerinde takip etti.

Dünyaca ünlü Kalamışlı Akupunktur Uzmanı; Akademik Akupunktur Derneği Genel Sekreteri Dr. E. Hakan Eraltan; Kore, Çin, İsveç, Hollanda, Almanya, Fransa, Amerika ve Kanada gibi onlarca ülkeden yüzlerce katılımcı ile akupunktur paylaşımları gerçekleştirdi.

Yine Kadıköy’ün tanınmış simalarından, Akupunktur Derneği Başkanlığı görevini devralan Ayhan Cingi de, sunumu ve moderatörlüğü ile dünya ülkelerinin akupunktur bilgilerini Türk heyetlerine taşıdı. Etkinliğe ICMAD Başkanı Helena Pinto, ICMAD 2. Başkanı ve Akademik Akupunktur Derneği Kurucu Başkanı Mehmet Fuat Abut ile ICMAD Onursal Başkanı Baron Beyens de katılım gösterdi.

Dubai’li Akupunktur Uzmanı Nassima Bekkar, Akademik Akupunktur Derneği Kurucu Başkanı Mehmet Fuat Abut ile yeni tedavi yöntemlerine yönelik gelişmeler hakkında istişarelerde bulundu…

MEHMET FUAT ABUT’A BÜYÜK İLGİ…

Türkiye’de akupunkturun gelişmesi ve kitlelerle buluşmasında önemli çalışmalar yürüten Akademik Akupunktur Derneği Kurucu Başkanı ve ICMAD 2. Başkanı Mehmet Fuat Abut, Türk ve yabancı akupunktur uzmanlarının büyük ilgisiyle karşılandı. Kadıköy Life’a değerlendirmelerde bulunan Abut; “Bugün dünya genelinden akupunktur uzmanları tek çatı altında toplandı. Organizasyona ev sahipliği yapmanın onurunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu. Abut’un özel tasarım akupunktur heykeli ise organizasyonun sembolü oldu.

İSTANBUL, DÜNYANIN İLGİSİNİ ÇEKİYOR…

Büyük organizasyonun İstanbul’da ikinci kez düzenlendiğine dikkat çeken Mehmet Fuat Abut; “6 ay önce Viyana’da düzenlenen etkinliğe 140 kişi katılmıştı. İstanbul’da ilk gün katılımcı sayımız, farklı salonlarda toplam 500 kişiye ulaştı” şeklinde konuştu.

Kadıköylü Akupunktur Uzmanı Dr. E. Hakan Eraltan…

“HAKAN ERALTAN DEĞERLİ BİR UZMANIMIZ…”

Anadolu Yakası’nda akupunktur çalışmalarının kilometretaşlarından Dr. Hakan Eraltan’ı, “Çok iyi vücut akupunkturcusu… Kadıköy’e yakışıyor” sözleriyle yorumlayan Abut; Türkiye’de akupunkturun her geçen gün geliştiğini, tıbbi ve akademik uygulamaların öneminin kavrandığının altını çizdi.

ERALTAN İLGİYLE İZLENDİ…

Türkiye’de akupunktur uygulamaları, geleneksel dönemden bugüne akupunktur ve uygulamaları, beraberinde daha verimli uygulamalar için dikkat edilmesi gereken yöntemler konulu bir sunum gerçekleştiren Kalamışlı Dr. E. Hakan Eraltan, özellikle yabancı uzmanlar tarafından ilgiyle takip edildi. Eraltan, Koreli akupunktur uzmanlarının da sorularını yanıtladı.

AYHAN CİNGİ ARENA’DA…

2011 yılında Akupunktur Derneği Başkanlığı’na getirilen Sonomed Tıbbi Tanı Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ayhan Cingi, dünya arenasına çıktı. L. Luzina ile birlikte panel moderatörlüğü gerçekleştiren Cingi, sunumuyla da Türk ve yabancı uzmanları tek çatı altında topladı. Akupunktur Kongresi, 07 Haziran  2014 Pazar gününe kadar devam edecek.

Vatandaşlar, yüzlerce firmanın açtığı stantlarda çeşitli tedavi yöntemlerini deneme fırsatı buldu…

ICMAD Onursal Başkanı Baron Beyens, ICMAD 2. Başkanı ve Akademik Akupunktur Derneği Kurucu Başkanı Mehmet Fuat Abut…

Kadıköy’ün sevilen iki siması aynı karede buluştu. Dr. E. Hakan Eraltan ve Dr. Ayhan Cingi…

Sunumunu başarıyla tamamlayan Dr. E. Hakan Eraltan, Türk ve yabancı uzmanlardan tam not aldı…

Mürüvvet Eraltan, eşi Dr. E. Hakan Eraltan’ı dünya uzmanlarıyla buluştuğu özel gününde yalnız bırakmadı…

Dr. Ayhan Cingi ve ICMAD Onursal Başkanı Baron Beyens…

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Plak Günleri

Kadıköy’de Plak Günleri

Kadıköy Belediyesi’nin üçüncü kez düzenlediği Kadıköy Plak Günleri’nde plaklar, bu yıl Türk müziğinin en önemli seslerinden biri olan ...