Dünya Akupunktur Kongresi İstanbul’da yapılıyor…

Son yıllarda yıldızı hayli parlayan İstanbul, çok önemli bir uluslararası kongreye daha ev sahipliği yapıyor. Dünyanın en ünlü akupunktur uzmanlarının bir araya geleceği “16. ICMART Dünya Akupunktur Kongresi”, İstanbul’da gerçekleşecek.

HARBİYE ASKERİ TARİH MÜZESİ’NDE…

Harbiye Askeri Tarih Müzesi’nde 06-08 Haziran 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek olan bu büyük organizasyonun ev sahipliğini Akademik Akupunktur Derneği yapacak. Op. Dr. Mehmet Fuat Abut’un başkanlığını yaptığı dernek, daha önceleri de pek çok başarılı çalışmalara imza atmıştı.

600’e YAKIN DOKTOR KATILACAK…

Bu önemli buluşmaya yurtiçi ve yurtdışından olmak üzere 600’e yakın tıp doktorunun katılacağı bildirilirken, dünyaca ünlü sürpriz isimlerin de kongrede yer alacağı yine söylenenler arasında…

ŞÜKRAN ENGİN, ÖMER ENGİN, AYHAN CİNGİ DE KATILACAK…

16. ICMART Dünya Akupunktur Kongresi’ne Kadıköy’ün ünlü akupunkturistlerinden de katılım olacak. Akupunktur dünyasına 25 yıldan fazla emek veren ünlü diş hekimleri Şükran & Ömer Engin çifti ile Akupunktur Derneği’nin kurulmasında büyük emekler harcayan Dr. Ayhan Cingi’nin de katılımcılar arasında olduğu öğrenildi.

GÜNCEL VE GELECEKTEKİ AKUPUNKTUR UYGULAMALARI TARTIŞILACAK…

Aynı zamanda kongrenin de başkanlığını yapacak olan Akademik Akupunktur Derneği Başkanı Dr. Mehmet Fuat Abut; “Türkiye’de akupunktur eğitiminin üniversite seviyesinde verilmesinden dolayı, bu kongre ülke çapındaki akademik kurumlar açısından da önemli rol oynayacaktır. Bilim komitesi, en son bilimsel gelişmelerin güncellenmesi ve deşifresi konusunda kararlıdır. Şu anki ve gelecekteki akupunktur uygulamalarını tartışacağımız bu kongrede, İstanbul’dan bu stratejik rolü tekrar üstlenmesini isteyeceğiz. Birliğimiz adına, bize bu kongreyi yapma olanağı sağladığı için öncelikle ICMART’a, hazırlık ve uygulama aşamasında tüm emeği geçenlere teşekkür etmek isterim” dedi.

“TÜM MESLEKTEŞLARIMIZI BEKLİYORUZ…”

Öte yandan, Akademik Akupunktur Derneği’nin genel sekreterliğini üstlenen bir başka başarılı isim Dr. Hakan Eraltan, Kadıköy Life’a yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bu buluşma, ülkemizin ve İstanbul’un dünyaya tanıtılması açısından çok önemli bir buluşmadır. Meslektaşlarımızın bu kongrede bulunmaları son derece önemlidir.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Mumiyo

MUMİYO’ya Eminönü Baharatçısı’ndan ulaşabilirsiniz

Son zamanlarda adından çok söz ettiren hatta Dr. Ender Saraç’ın da öneri listesine aldığı Mumiyo hakkında bilgi aldık. ...