Downhill Bisiklet Festivali başlıyor…

Mustafakemalpaşa Belediyesi, doğa turizmi içerisinde bisiklet turizmini geliştirmek, bisikletin bir ulaşım türü olarak benimsenmesini sağlamak, bisiklet güvenliğini öne çıkartmak ve bisiklet kültürünü geliştirmeye yönelik çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda, Türkiye’nin ilk dağ bisikleti iniş “Downhill” parkurları hizmete açılıyor.

Çevreci, sağlıklı, ekonomik ve sürdürülebilir temiz enerjiyi geliştirmeyi hedefleyen Mustafakemalpaşa Belediyesi, küresel ısınmaya ve iklim değişikliğine karşı sorumluluklarını yerine getirerek; hava kirliliğinin, gürültünün azaltılması, günümüzün en büyük problemi trafik kargaşasının önlenmesini beldesinde hedefleyerek, diğer yerel yönetimlere de örnek olmayı, hedefleri ile ulusal ve uluslararası alanda yer almak için çalışmalarına devam ediyor.

Mustafakemalpaşa Belediyesi, doğa severleri ilçesinde ağırlarken, misafirlerine bisiklet turizmi ile ilgili her türlü hizmeti sunmayı da hedefliyor. Bandırma ve Mudanya iskelelerinden bisiklet taşıyıcı özel römorklar, misafirleri iskelelerden alıp dağa çıkartacak ve bisikletleri olmayanlara kiralık bisiklet hizmeti de sağlayacak.

19-20 Nisan 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Downhill Bisiklet Festivali” kapsamında; resmi onaylı “Dağ Bisiklet Yarışları Parkuru” tanıtımının yanı sıra Çataldağ’ın davetkar güzellikleri, Evkaya (Anıttaş), Şapçı, Suuçtu Şelaleleri ve Tümbüldek Kaplıcası’ndaki Okay Temiz konserinin heyecanı yaşanacak.

Mustafakemalpaşa Belediyesi, bu festival ile ülkemizin son derece sınırlı sayıdaki “Downhill” sporcularının gelişimine neden olmanın haklı gururunu yaşıyor.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Geleneksel Sancaktepe gençlik oyunları başladı

Sancaktepe Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Gençlik Oyunları renkli görüntülere sahne olan açılış töreniyle başladı. Renkli görüntülere ...