Geçici Hayvan Bakım Merkezi’nde bir ilk yaşandı…

Kadıköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Merkezi’nde bir ilk yaşandı. Tomurcuk Vakfı’nda eğitim alan mental retardasyonlu (zeka geriliği) ve down sendromlu 20 öğrenci, Geçici Hayvan Bakım Merkezi’ni ziyaret ederek hayvanlarla bir araya geldi.

Aralarında daha önce bir hayvana hiç dokunmamış, sevmemiş öğrencilerin barınak ziyareti ile ilgili konuşan Tomurcuk Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı H. Sernur Karagöz, barınak gezisinin onlar için de bir ilk olduğunu söyledi. Bu ziyaretin öğrencilerinin hayvanlarla ilişkilerini geliştirmesi için önemli olduğuna vurgu yapan Karagöz, şunları söyledi:

ÇOCUKLARIN HAYVANLARLA İLETİŞİME GEÇMELERİ ÇOK ÖNEMLİ…

“Öğrencilerimiz arasında hayvanlardan korkanlar ve hiç yakın temas kurmayanlar var. Vakfımıza bağlı rehabilitasyon merkezimizdeki çocuklardan bir grup getirdik. Daha sonra diğer grubu getirip, bu çalışmayı devam ettirebiliriz. Çalışma olmasa da yine çocukları getirip, hayvanlarla ilişki kurmalarını sağlayabiliriz. Çocuklar, hayvanlarla iletişime geçtikleri zaman onlarla vakit geçirmeleri çok önemli…”

“İLK DEFA DOWN SENDROMLU ÖĞRENCİLERİ MİSAFİR ETTİK…”

Kadıköy Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Teoman Aslan ise; ”İlk defa barınağımızda mental retardasyonlu ve down sendromlu öğrencileri misafir ettik. Bu projemiz kapsamında diğer derneklerimizle irtibata geçip, onların da bu projeye katılmasını sağlayacağız. 15 günde bir bu organizasyonu tekrarlayacağız. Down sendromlu ve otistik olan çocuklarla devam etmek istiyoruz” dedi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy’de halk otobüsü tramvay yoluna girdi!

Kadıköy’de direksiyonu kilitlendiği öne sürülen İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı özel halk otobüsü kaza yaptı. Kaza saat 10.00 sıralarında ...