Doğuş Üniversitesi engellileri sanatla buluşturuyor…

1

Kadıköy Belediyesi, Türkiye Sakatlar Derneği ve Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi işbirliği, yeni bir sosyal sorumluluk projesi ile devam ediyor.

Üniversitelerin en önemli görevlerinden biri, sanat eğitimi yoluyla toplumu eğitmek ve onlara yaşam sevinci vermektir. Bu amaçla, Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin 2011-2012 öğretim yılında başlattığı “Engelli Vatandaşlarımıza Sanat Eğitimi” başlıklı sosyal sorumluluk projesi, 16 Mart 2012 tarihinde başlıyor .

Kadıköy Belediyesi, Engelliler Merkezi ve Türkiye Sakatlar Derneği ile ortaklaşa sürdürülecek olan projede; engelli vatandaşlarımıza üniversitenin Hasanpaşa Yerleşkesi’nde, Sanat ve Tasarım Fakültesi öğretim üyeleri Yrd. Doç. Sadık Altınok, Öğr. Gör. Ekrem Özen ve Sanatçı Memiş Arslan tarafından mozaik eğitimi verilecek. 

2

Sanat yoluyla destek vermek…

Projenin amacının, engelli vatandaşların rehabilitasyonuna sanat yoluyla destek vermek çabası olduğunu açıklayan Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Nazan Erkmen; “Toplumun estetik bakış açısını geliştirmek,  toplumsal birlikteliği sürdürmek ve toplumla sanatın birleşeceği bu tür projelerin gerçekleştirilmesine öncülük etmek gibi bir misyonumuz vardır. Bunu yerine getiriyoruz ve bundan da büyük memnunluk duyuyoruz” dedi.

Projenin başkanlığını Yrd. Doç. Sadık Altınok üstlenmiş durumda. Fakülteden yapılan açıklamada, katılımcıların gerçekleştireceği mozaik eserlerin “Engelliler Günü”nde, Kadıköy Belediye Başkanı ve Doğuş Üniversitesi Rektörü Prof. Elif Çepni’nin de katılacağı törenle binanın ön cephesine yerleştirileceği bilgisi verildi.

3

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Orhan Ülker

Orhan Ülker, Üsküdar Belediye Başkanlığı’na aday adayı oldu

İşadamı Orhan Ülker, CHP’den Üsküdar Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptı. Üsküdar Filizler Köfte’de 20 Ekim Cuma ...