Doğuş Üniversitesi’nden Hakan Aysev’e Onur Ödülü…

HAKAN AYSEV

Doğuş Üniversitesi, sanata ve sanatçıya verilen değerin artırılması, bu sayede toplumun entelektüel gelişmişlik düzeyinin yükselmesine katkı sunulması amacıyla yürüttüğü çalışmalarına bir yenisini ekliyor.

Bu kapsamda Doğuş Üniversitesi, ülkemizde çağdaş sanatın gelişmesine katkı sağlayan ve Türkiye’yi dünya çapında başarıyla temsil eden isimlere “Onur Ödülü” verileceğini açıkladı.

Doğuş Üniversitesi Orkestra ve Korosu Sanat Kurulu’nun kararı ile ilk ödüle, opera sanatçısı Hakan Aysev değer görüldü. Aysev, ödülünü 13 Şubat Pazartesi günü düzenlenecek törenle alacak. Tören, “Doğuş Üniversitesi Bahar Yarıyılına Merhaba Konseri” kapsamında gerçekleştirilecek.

Konserde; Doğuş Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Doğu Gözaçan, Rektör Prof. Dr. Elif Çepni, akademisyenler, mezunlar, öğrenciler ile İstanbul protokolünden konuklar, sanat ve medya dünyasından isimler bir araya gelecek. Programda, 14 Şubat nedeniyle klasikleşen aşk şarkıları ağırlıkta olacak.

HAKAN AYSEV2Türkiye’yi gururlandıran çalışmalar…

İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Hakan Aysev, sanat yaşamında birbirinden önemli başarılara imza attı. Özellikle yurtdışında Türkiye’yi gururlandıran çalışmalar gerçekleştiren Aysev’in sanat yaşamından bazı notlar şöyle:

– Salzburg Festivali’nde Haydn’ın Acis ve Galatea”, Offenbach’ın “Les Bavardes” operalarında başrolleri seslendirdi.

– Viyana Devlet Operası’nda kadrolu sanatçı olarak, birçok operada görev aldı.

– Dünyaca ünlü opera sanatçısı Pavarotti’nin öğrencisi oldu.

– Norveç’te Rigoletto, Fransa’da Carmen operalarında sahne aldı.

– Düsseldorf, Basel, Texas, Bern, Mannheim, Aachen, Heilderberg operalarında misafir sanatçı olarak görev aldı.

– Barcelona Senfoni Orkestrası eşliğinde Beethoven’ın 9. Senfonisi’ni seslendirdi.

PROGRAM…

Tarih: 13 Şubat 2012 Pazartesi

Saat: 19.00

Yer: Gözaçan Kültür ve Sanat Merkezi

Adres: Doğuş Üniversitesi, K Blok, Acıbadem – Kadıköy

 

 

 

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

AYGAD

AYGAD’dan toplantı öncesi balık partisi

Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti (AYGAD), Ekim ayının ikinci yönetim kurulu toplantısını 20 Ekim Cumartesi günü yaptı. Maltepe’de, AYGAD ...