Doğal Yaşam Parkı, sahipsiz hayvanların sıcak yuvası oldu…

3

Tuzla Belediyesi tarafından Akfırat’ta kurulan “Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam Parkı”, sahipsiz sokak köpeklerinin sıcak yuvası oldu. Başta Tuzlalı hayvanseverler olmak üzere birçok kesimin memnuniyetle karşıladığı Hayvan Doğal Yaşam Alanı’na, öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. 

Hayvan hakları konusunda yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Tuzla Belediyesi, 2010 yılında hizmete açtığı “Tuzla Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam Parkı”, modern fiziksel koşul ve imkanları ile 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve uygulama yönetmeliğine uygun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Tuzla Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından toplanan başı boş ve sahipsiz köpekler, Sahipsiz Hayvan Doğal Parkı’na getiriliyor. Buraya getirilen sokak hayvanlarının tedavisi, kısırlaştırılması, sahiplendirilmesi, sahibi olmayanların tedavisi,  aşılarının yapılması ve diğer tüm işlemlerin takibi yapılıyor.

Çevreye zarar verme veya çevreden zarar görme ihtimali bulunan hayvanlar ile sakat, yaşlı, yavru, yavrulu anneler gibi hayvanlar, ayrı ayrı yerlerde tutuluyor. İki veteriner hekimin bulunduğu merkezde 1 ameliyathane, 40 padok, 22 dönümlük arazi üzerinde ise, 35 ayrı bölmede 150 kulübe ve 50 adet yemlik bulunuyor.

2

1

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

2. Tuzla Kitap Fuarı başladı

Tuzla Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Tuzla Kitap Fuarı, 24 Kasım-03 Aralık 2017 tarihleri arasında Tuzla Marina’da 120’den fazla ...