dilenci

Dilencinin hasılatı 5 bin TL

Alın teri ile bir ay boyunca 1.300 TL kazanabilmek için kılı kırk yaran asgari ücretliler bu habere çok kızacak. Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği operasyonda, Haydarpaşa Camii çevresinde dilenen 44 yaşındaki şahsın üzerinden 1.450 Euro ve bir miktar Türk Lirası çıktı. Kadıköy Life Dergisi’nin edindiği bilgilere göre B.K. iki haftada Euro’ya çevirdiği parayla birlikte yaklaşık olarak 5 bin TL kazandı.

Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Mobil Huzur Ekibi, zabıta birimleri ile ortak yürüttüğü operasyonda çarpıcı bir sonuca daha ulaşmış oldu.

ACIDIKLARI DİLENCİLER KENDİLERİNDEN KAT BE KAT ZENGİN!..

Halkın duygularını istismar eden birçok dilenci, hem gerçek ihtiyaç sahiplerinin haklarını gasp etmeye hem de toplumu kandırmaya devam ediyor. Bir dilencinin aylık geliri bazen 10 bin TL’yi bulabilirken, bu gelir toplumdaki birçok meslek grubunun üzerinde yer alıyor. Bir anlamda vatandaşlar, kendilerinden çok daha zengin bir dilenciye acıyarak yardım yapmaya çalışıyor.

EL KONULDU…

Pendik’ten Kadıköy’e gelen ve iki haftada dilendiği parayı bütünleterek Euro yapan B.K., Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı, idari işlem yapıldı. 1.450 Euro ve 85 Türk Lirası, devlet hazinesine teslim edildi.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da bahar çiçekleri sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi Altunizade Kültür ve ...