2016 Haziran’da bitirilmesi hedeflenen tesisin içinde yüzme havuzu, basketbol salonu, çok amaçlı salon, fitness salonu, minder sporları alanı, kafeterya, kreş, ofisler ve sinema salonu yer alacak.

Dev tesis 2016’da hizmete girecek…

Pendik Esenler Mahallesi’nde inşa edilen kapalı yüzme havuzlu spor kompleksinin yapımı hızla sürüyor. Tamamlandığında Pendik’teki 5. spor kompleksi olarak hizmet vermeye başlayacak tesisin, Haziran 2016’da tamamlanması hedefleniyor.

TESİS ÇOK AMAÇLI OLACAK…

Projesi Pendik Belediyesi tarafından hazırlanan Esenler Spor Kompleksi’nin inşasına 2014 Mart ayında İl Özel İdaresi tarafından başlandı. İdare’nin kapanmasıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredilen tesisin yapımı büyük bir hızla devam ediyor. Çelik konstrüksiyon üzerinde yükselen kompleksin kaba inşaatı tamamlandı. Toplam 12 bin metrekare alana sahip olacak tesisin iç mekân düzenlemelerine başlandı.

GENÇLER İÇİN ETÜT MERKEZİ…

2016 Haziran’da bitirilmesi hedeflenen tesisin içinde yüzme havuzu, basketbol salonu, çok amaçlı salon, fitness salonu, minder sporları alanı, kafeterya, kreş, ofisler ve sinema salonu yer alacak. Ayrıca gençler için etüt merkezinin de bulunacağı kompleks, tamamlandığında bölgenin en önemli spor ve kültür merkezi olacak.

2016 Haziran’da bitirilmesi hedeflenen tesisin içinde yüzme havuzu, basketbol salonu, çok amaçlı salon, fitness salonu, minder sporları alanı, kafeterya, kreş, ofisler ve sinema salonu yer alacak…

sporvitrini

Hakkında Emine Koluuzun

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da bahar çiçekleri sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi Altunizade Kültür ve ...