Deniz Deniz’in fırçasından “İçimdeki Işık” Sergisi…

E8FCFFEC

“Konu ne olursa olsun, kendi tarzımla içimdeki yaşam ışığını yansıtmaktayım” diyen ressam Deniz Deniz’in beklenen sergisi, 21 Şubat’ta Caddebostan Kültür Merkezi’nde açılıyor.

Deniz Deniz, “İçimdeki Işık 4” adını verdiği kişisel sergisinde; kompozisyon bütünlüğüne, düzen fikrine, renklerin biçim ve içerik gerçekçiliğine dikkat ederek, kendi resimsel serüvenini anlatmaya çalışmış.

Sanatçı, hem ele aldığı konuları plastik ifadenin içinde özgün bir yapı oluşturarak çoğaltmakta ve tekniğin imkanlarını sonuna kadar kullanmakta; hem de geometrik bir yapı, yarı kübist bir işçilik ve renk skalasındaki zengin açılım noktalarında konuyu olabildiğince ileriye doğru taşımaktadır.

“Sanat, uzun soluklu bir uğraş. Resimde yaratıcı üretkenlik, hem sanatın devamı, hem de kalıcılığı açısından önemlidir. Konu ne olursa olsun, kendi tarzımla içimdeki yaşam ışığını yansıtmaktayım” diye tarzını ifade eden Deniz Deniz’in sergisi, 5 Mart 2012 tarihine kadar Caddebostan Kültür Merkezi fuaye alanında devam edecek.

deniz (2)

Deniz Deniz hakkında… 

İ.D.G.S.A.’ya bağlı U.E.S.Y.O. Grafik Sanatlar Bölümü’nden Sabri Berkel, Nurullah Berk, Edip Köseoğlu hocalarla çalışma fırsatı bulmuş, daha sonra resim sevgi ve bilgisini usta çırak ilişkisine dayanarak pekiştirmiştir. Yakın zamana kadar Ahmet Güllü ile birlikte, şimdi ise kendi atölyesinde çalışmaktadır…

 

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kelebekler

Kelebekler filmi Maltepelilerle buluştu

Maltepe Belediyesi’nin Ekim ayı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında, yönetmenliğini ve senaryosunu Tolga Karaçelik’in üstlendiği 2018 yapımı “Kelebekler” filminin gösterimi ...