Demokrasi ve Şehitler Mitingi

Demokrasi ve Şehitler Mitingi hazırlıkları sürüyor

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimini protesto eden eden vatandaşların günlerdir sürdükleri demokrasi nöbetlerini taçlandırmak için 7 Ağustos’ta düzenlenecek Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nin hazırlıkları devam ediyor.

Yenikapı’da pazar günü düzenlenecek mitingde 60 metre genişliğinde, 16 metre yüksekliğinde sahne kurulacak. Alanda ses sistemi, led ekranlar ve arama noktalarındaki kapıları beslemek üzere 54 adet jeneratör kullanılacak. Ses sistemi için 300 kişilik bir ekip, üç gün boyunca hazırlık yapacak. Aynı ekip, miting günü de hizmet vermeye devam edecek. Alanda 20 ses sistemi kulesi kurulacak ve 22 led ekranı yer alacak. Emniyet güçleri haricinde temizlik, malzeme dağıtımı, alan hazırlıkları, teknik ekip, organizasyon ekibi dahil toplamda 13 bin kişi Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nde görev yapacak.

demokrasi-ve-sehitler-mitingi-hazirliklari-suruyor (2)

TOPLAM 13 BİN KİŞİ GÖREV YAPACAK…

Karayolu ile gelenler için Kazlıçeşme, Marmaray ile gelenler için Marmaray yönünde, deniz yolu ile gelenler için de deniz tarafından olmak üzere miting alanında üç ana giriş kapısı olacak. Ayrıca protokol, basın ve engelli vatandaşlar için de birer giriş noktası belirlendi. Miting günü 102 kara ve 1 deniz ambulansının yanı sıra ambulans helikopter de hazır bulundurulacak. Alanda 728 sağlık personeli görev yapacak, 20 itfaiye aracı görev için bekleyecek.

demokrasi-ve-sehitler-mitingi-hazirliklari-suruyor (4)

SU İSTASYONLARI VE İKRAM ALANLARI KURULACAK…

Deniz yoluyla miting alanına Silivri, Bakırköy, Yenikapı, Sirkeci, Eyüp, Sütlüce, Haliç Kongre Merkezi, Beykoz, Üsküdar, Kadıköy, Pendik ve Adalar iskelelerinden hareket edilecek. Otobüslerle gelen katılımcılar, Kazlıçeşme’den Yenikapı miting alanına yürüyerek gelecek. Yaşlı ve çocuklar için 20 otobüs, iki nokta arasında ring seferleri yapacak. Engelli vatandaşlar için tahsis edilen 50 otobüse ise Kazlıçeşme park alanı ayrıldı. Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne gelen vatandaşlar için su istasyonları ve ikram alanları da kurulacak.

Demokrasi ve Şehitler Mitingi

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimini protesto eden eden vatandaşların günlerdir sürdükleri demokrasi nöbetlerini taçlandırmak için 7 Ağustos’ta düzenlenecek Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nin hazırlıkları devam ediyor…

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Palladium Ataşehir

Hermes’ten Palladium Ataşehir’e 7 ödül birden

JLL Türkiye tarafından yönetilen şehrin değişmeyen modası Palladium Ataşehir,  “Masal Küresi Şenliği” ve “Yeni Yıl Melodisi” etkinlikleriyle Hermes ...