Darüşşafaka Cemiyeti’ne bir ödül daha…

2013 Nisan ayında SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne “Uyum Notu” alan ilk sivil toplum kuruluşu unvanını kazanan Darüşşafaka Cemiyeti, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği tarafından düzenlenen “4. Kurumsal Yönetim Ödülleri” kapsamında ödüle layık görüldü.

7. Uluslararası Kurumsal Yönetim Zirvesi kapsamında gerçekleştirilen törende, ödülü Darüşşafaka Cemiyeti adına kabul eden Cemiyet Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, şu şekilde konuştu:

“Yedi yıldır sürdürdüğümüz kurumsallaşma çalışmalarımızın karşılığında bu ödülü almak bizi çok mutlu etti. Türkiye’de kurumsal yönetim ilkelerine uyum derecelendirme notu alan ilk sivil toplum kuruluşu olduk. Bu ödül, yürüttüğümüz kurumsallaşma çalışmalarımızın bir meyvesidir. Çalışmalarımızın, ülkemizdeki diğer sivil toplum kuruluşları için de örnek teşkil etmesini ve sivil toplumun güçlenmesine katkıda bulunmasını diliyorum.”

Geçtiğimiz yıl 150. yılını kutlayan Darüşşafaka Cemiyeti, bağımsız kurumsal yönetim derecelendirme çalışması yaptırarak; yönetiminin şeffaflığını, hesap verebilirliğini ve sürdürülebilirliğini belgeleyen ilk sivil toplum kuruluşu oldu.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kuzey Ormanları Savunması’ndan 3. köprü eylemi…

Kuzey Ormanları Savunması üyesi bir grup, Sarıyer Uskumruköy’de 3. köprünün bağlantı yollarının geçtiği şantiye önünde köprü inşaatını protesto ...