Dadaşlar

Dadaşlar Tuzla’da buluştu

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın ev sahipliğinde düzenlenen “Tuzla’dan Anadolu’ya Erzurumlular Gecesi”, Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Geceye Çevre ve Şehircilik eski Bakanı İdris Güllüce, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci, MHP Tuzla İlçe Başkanı Volkan Beşiroğlu, Tuzla Erzurumlular Platformu Başkanı Cemalettin Meral ile Tuzla ve çevre ilçelerde yaşayan Erzurumlular katıldı.

Dadaşlar

ŞADİ YAZICI’DAN SOSYAL BELEDİYECİLİK VURGUSU…

Tuzla Erzurumlular Platformu Başkanı Cemalettin Meral, gecede yaptığı konuşmada “Derneklerimize desteklerini esirgemeyen, her zaman derneklerimizin yanında olan Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı beyefendiye teşekkürlerimi arz ediyorum” dedi. Başkan Yazıcı ise konuşmasında sosyal belediyeciliğe öncelik verdiklerini, sosyal belediyecilik hizmetlerinin toplumsal birliği sağladığını söyledi. Tuzla’dan Anadolu’ya Kültürler Buluşması’nın da bunun önemli bir parçası olduğunu vurgulayan Yazıcı, şunları ifade etti:

TUZLA’DA BİRLİK VE BERABERLİK ÖN PLANDA…

“Ülkemizin 81 vilayetinden insanın yaşadığı bir yerde şehircilik hizmetlerinden ziyade kaynaşmayı, birliği, beraberliği sağlayacak olan Hemşehri Dernekleri Platformu, Gönül Elleri Çarşısı ve Kent Konseyimiz ile birliğimizi, beraberliğimizi sağlıyoruz. Bu birlik ve beraberliği sağlarken bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan, hemşehri dernekleri programlarına her yıl katılan bütün hemşehri derneklerine ve Tuzla Erzurumlular Platformu’na teşekkür ediyorum.”

İDRİS GÜLLÜCE’DEN ŞADİ YAZICI’YA TEBRİK…

Tuzla’nın kendisi için önemine vurgu yapan Çevre ve Şehircilik eski Bakanı İdris Güllüce ise; “Tuzla’ya gelince nedendir bilmiyorum ama biraz duygusallaşıyorum. Bu arada Şadi Bey’i de tebrik ediyorum. Böyle akşamları biz salonumuz olmadığı için tersanede yapıyorduk. Bu sadece Tuzla’nın değil, Türkiye’nin de nereye geldiğini gösteriyor. Türkiye nereden nereye geldi, Tuzla nereden nereye geldi. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Tabi bu arada böyle bir organizasyonu yaptığı için Sayın Belediye Başkanımıza da teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

  

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...