Cyclehack İstanbul’un sesi Kadıköy’den yükseliyor…

Bisiklet tutkunları, dünya çapında tek vücut oldu. 35 ülkede aynı anda gerçekleştirilen “Cyclehack Global Movement” etkinliği kapsamında Kadıköy’den bireysel başvuru gerçekleştirilmesinin ardından, TAK atölyesinde ortaya muhteşem bir çalışma çıktı.

Merve Çardak’ın bireysel başvuruda bulunmasının ardından Tunca Üçer, Güngör Koçak ve Yiğit Güneli ile birlikte harekete geçtiği farkındalık çalışması destek gördü. Yeldeğirmeni’nde Kadıköy Belediyesi Tasarım Atölyesi Kadıköy (TAK), bisiklet tutkunlarını ağırladı.

YOLLARDAKİ TUZAKLAR İÇİN HAREKETE GEÇTİLER…

İstanbul genelinden bisiklet sporcuları Kadıköy’de buluştu. Tehlike saçan İstanbul yollarına dikkat çeken gönüllüler, mazgallar ve çukurları sprey boyalarla boyayarak, sürücüleri uyardı. Yol kusurlarının bisiklet kazalarına davetiye çıkardığını açıklayan bisikletli sürücüler, önümüzdeki günlerde toplumsal farkındalık çalışmalarını sürdürecek.

BOŞ ZAMANLARINI TOPLUM İÇİN HARCIYORLAR…

Bisikletli Ulaşım Platformu gibi birçok oluşumun da üyesi gençler, boş zamanlarını halkın yararına olacak ortak çalışmalara ayırıyor. Son olarak yollardaki tehlikeye dikkat çeken gençlerin çalışmaları takdirle karşılandı.

Bireysel başvurusu ile birlikte dünya etkinliğini Türkiye’ye taşıyan isimlerden Merve Çardak…

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ümraniye

Sosyal belediyecilikte öncü ilçe; Ümraniye

2014 yılında Ümraniye Belediyesi tarafından ilçede yardıma muhtaç vatandaşlar için hazırlanan, bütün ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra giyecek ve ...