“Cumhuriyet Kadınları” şarkı söylüyor…

Aylardır büyük bir fedakârlıkla, özenli bir çalışma ve inanılmaz bir duyarlılıkla sürdürülen “Cumhuriyet Kadınları Şarkı Söylüyor” projesi start alıyor.

Türkiye’nin birçok ilini kapsayan proje kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bu yana müzik sektörüne emek vermiş, milyonları peşinden koşturmuş ve koşturmaya devam eden; içlerinde Safiye Ayla, Müzeyyen Senar, Nilüfer, Ajda Pekkan, Şebnem Ferah, Hümeyra, Neşe Karaböcek, Gönül Akkor, Muazzez Abacı, Hamiyet Yüceses, Behiye Aksoy, Candan Erçetin gibi Türkiye’nin en saygın isimlerinin yer aldığı yorumcuların şarkıları, Özlem Ağırman’ın yorumuyla bambaşka bir lezzet ve görsel aktivite ile adeta bir şölen havasında yeniden yorumlanacak.

Şu günlerde tatlı bir telaş içinde olan Özlem Ağırman, bu konser maratonu ile ilgili olarak şunları ifade etti:

ŞARKI SÖYLEYEN CUMHURİYET KADINLARI’NA ADANAN BİR PROJE…

“Ülkesini çok seven bir Cumhuriyet Kadını olarak, halkımıza ve Ulu Önder Atatürk’e inanç ve bağlılığımızı bu projeyle göstermek istedik. Değerli ekibim, bu proje için aylarca büyük bir özveri ile çalıştı. Çıkacak sonuçtan hep birlikte mutlu olmayı yürekten diliyorum. Bu proje, yıllardır ikinci sınıf insan muamelesi gören, öldürülen, tecavüze uğrayan, hor görülen ve tüm bunlara rağmen şarkılar söyleyen Cumhuriyet Kadınları’na adanmıştır. Her kim ki bu projeye sahip çıkar ve sergilemek isterse, bizler de onlarla projemizi paylaşmaya hazır olacağız. Ne mutlu bana ki bu projenin önemli bir parçası olabildim. Ve de ne mutlu bana ki ben de şarkı söyleyen bir Cumhuriyet Kadını’yım…”

KONSERLERİN STARTI İZMİR’DEN VERİLECEK..

Startı İzmir’den verilen ve 26 Ekim Buca, 27 Ekim Karşıyaka, 29 Ekim Seferihisar Belediyeleri bünyesinde başlayacak olan “Cumhuriyet Kadınları Şarkı Söylüyor” konserleri; sonrasında Eskişehir, İstanbul ve Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde gerçekleştirilip, 2015 yılı içinde ise Türkiye’nin her köşesinden bu projeye duyarlılık gösterip sahip çıkanlarla devam edecek.

sporvitrini

Hakkında Funda Erkoç

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

6. İstanbulensis Şiir Festivali başladı

Sultanbeyli Belediyesi tarafından düzenlenen VI. Uluslararası İstanbulensis Şiir Festivali, 17 ülkeden 38 şairin katılımıyla 2-5 Mayıs tarihleri arasında ...