Çok yaşa sen Reşit…

Kadıköy’de Brezilya Ara cinsi rengarenk papağan, görenleri anında kendisine hayran bırakmayı başarıyor. Kadıköy Life objektifleri karşısında kendine özgü şovunu sergileyen 3,5 yaşındaki “Reşit”, tavus kuşu gibi açılarak renklerini gösterdi. Türk yemeklerini bir hayli seven neşeli papağan, en sevdiği menülerden peynirliği böreğini yemekten geri kalmadı.

Kadıköy Pethouse işletmesinin sahibi Doğan Bacacı’nın “En iyi arkadaşım” dediği Reşit, birçok Kadıköylü esnafın da sevgilisi olmuş. İşletme çalışanları Berk Türkay ve Emre Soner, kuruyemiş ve çekirdek gibi eğlenceliklerin yanı sıra Reşit’in Türk yemeklerine olan ilgisi nedeniyle şaşkın olduklarını dile getirdi.

“YA SEVERSİN, YA DA SEVDİRİRİM…”

İlgi gördüğünde bir hayli mutlu olan Reşit, kendisine zaman ayrılmadığında ise dikkat çekmek için büyük çaba harcıyor. Cıvıl cıvıl renkleriyle hayranlık uyandıran papağan, Türkçe kelime dağarcığını da her geçen gün geliştiriyor.

 

sporvitrini

Hakkında Adem Giden

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi

Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi’nde bahar dönemi

Kadıköy Belediyesi Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi tarafından engelli kişilere yönelik düzenlenen eğitim çalışmaları, bahar dönemine giriyor. Mart ayı ...