Çok yaşa sen Reşit…

Kadıköy’de Brezilya Ara cinsi rengarenk papağan, görenleri anında kendisine hayran bırakmayı başarıyor. Kadıköy Life objektifleri karşısında kendine özgü şovunu sergileyen 3,5 yaşındaki “Reşit”, tavus kuşu gibi açılarak renklerini gösterdi. Türk yemeklerini bir hayli seven neşeli papağan, en sevdiği menülerden peynirliği böreğini yemekten geri kalmadı.

Kadıköy Pethouse işletmesinin sahibi Doğan Bacacı’nın “En iyi arkadaşım” dediği Reşit, birçok Kadıköylü esnafın da sevgilisi olmuş. İşletme çalışanları Berk Türkay ve Emre Soner, kuruyemiş ve çekirdek gibi eğlenceliklerin yanı sıra Reşit’in Türk yemeklerine olan ilgisi nedeniyle şaşkın olduklarını dile getirdi.

“YA SEVERSİN, YA DA SEVDİRİRİM…”

İlgi gördüğünde bir hayli mutlu olan Reşit, kendisine zaman ayrılmadığında ise dikkat çekmek için büyük çaba harcıyor. Cıvıl cıvıl renkleriyle hayranlık uyandıran papağan, Türkçe kelime dağarcığını da her geçen gün geliştiriyor.

 

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy’de halk otobüsü tramvay yoluna girdi!

Kadıköy’de direksiyonu kilitlendiği öne sürülen İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı özel halk otobüsü kaza yaptı. Kaza saat 10.00 sıralarında ...