ÇOK İSTEDİK AMA OLMADI…

A Milli Takımımız, Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda konuk ettiği Hollanda karşısında Robben ve Sneijder’in gollerine engel olamadı ve play-off’a katılma şansını kaybetti.

Karşılaşmada konuk ekibe üç puanı getiren goller, 8. dakikada Arjen Robben ve 47. dakikada Kuyt’ın asistinde Sneijder’den geldi.

İSTEMEK YETMİYOR…

Karşılaşmanın ulusça kutladığımız Kurban Bayramı’nın birinci gününe tesadüf etmesi, çifte bayram yaşama arzumuzu tetiklemişti. Çeşitli nedenlerden dolayı bu mucizeye çok da ihtiyacımız vardı. Türk halkı çok istekliydi, Fatih Terim çok istekliydi, ama futbolcularımızın gözlerinde bu istek parlamıyordu. Erken gelen golün de tuzu biberi olduğunu düşündüğümüzde, yapacak pek bir şey kalmadı.

3 MAÇ DA AYNI SONUÇLA BİTTİ…

Play-off’a katılma şansını kaybeden A Milli Takımımız, bu sonuçla birlikte 16 puanda kaldı ve grubu 4. sırada tamamladı. Öte yandan, Macaristan ve Romanya’nın da rakipleri karşısında 2-0’lık sonuçlarla maçlarını kazanmış olması, beraberlik durumunda bile şansımızın olmayacağını gösterdi.

PLAY-OFF’A YÜKSELEN DİĞER TAKIM ROMANYA…

2014 Dünya Kupası Elemeleri D Grubu’nda, Romanya ile Estonya karşı karşıya geldi. Play-off bileti için Türkiye-Hollanda maçından gelecek sonucu da bekleyen Romanya, Estonya karşısında 2-0 galip gelerek play-off biletini cebine koydu. Grupta diğer mücadelede ise Macaristan, Andora’yı 2-0 mağlup etmeyi başardı. Romanya, Estonya’yı devirdiği için Macaristan 14 puanla üçüncü sırada kalarak Brezilya şansını kaybetti, Andorra ise grubu puansız tamamladı.

Fotoğraflar: Ceyhun Diribaş & Cansu Ece Baturay

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da bahar çiçekleri sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi Altunizade Kültür ve ...