Çok ciddi uyarı! Kar bu kez esir alacak!..

Çok yoğun kar fırtınası kapımıza dayandı, meteoroloji radarları kırmızı alarm uyarısı verdi. Tespitlere göre geçtiğimiz haftalardaki kar yağışlarının çok üzerinde bir kuvvetle gelen Sibirya kökenli fırtına Kadıköy’den Tuzla’ya, Zeytinburnu’ndan Silivri’ye kalın kar örtüsü bırakacak, günlük yaşamı felç edecek.  Yarın (salı), çarşamba, perşembe ve cuma günü hayat duracak, 10 cm – 25 cm. arası kar örtüsü bekleniyor.

İstanbul’a yaklaştıkça kuvveti artan soğuk hava kütlesi, hava tahmin raporlarında acil güncellemeyi de beraberinde getirdi. İstanbul genelinde 17 Şubat salı günü sabahı yağmurdan kara dönüşecek yağışlar, tahminlere göre Cuma günü akşam saatlerine kadar devam edecek.

KAR ETKİLİ GELİYOR, OKULLAR TATİL OLABİLİR…

Salı, çarşamba ve perşembe günleri tipi şeklinde kuvvetli kar yağışı bekleniyor. Geçtiğimiz haftaların aksine bu kez Sibirya soğuklarının daha etkili gerçekleşeceği öngörülüyor. İstanbul’da hava sıcaklıkları kıyılarda -2, yüksek kesimlerde ise -5 dereceye kadar düşecek. Hissedilen sıcaklık değerleri ise yer yer -10 derece olarak tahmin edilirken kuzey yönlerden fırtına şeklinde yer yer kuvvetli rüzgarlar bekleniyor. Yoğun kar yağışının günlük yaşamı ciddi oranda etkilemesi halinde İstanbul Valiliği’nin okulları tatil etmesi kaçınılmaz olacak. Meteorolojik verilere göre Cuma gününe kadar İstanbul’da ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim ve öğrenime kar tatili sürpriz olmayacak. Ancak net gelişmeleri, önümüzdeki saatler ve günler gösterecek.


 

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da bahar çiçekleri sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi Altunizade Kültür ve ...