Çocuklar, Kadıköy Belediyesi’ni “işgal” etti…

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü ile ilgili sıradışı eylemlerden biri Kadıköy’de yaşandı. Kadıköy Belediyesi’ni ellerinde dövizlerle işgal eden çocuklar, tüm belediye birimlerini dolaşarak çocuk haklarını büyüklere hatırlattı.

20 Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla çocuklar, Kadıköy Belediyesi’ni ziyaret etti. Kadıköy Belediyesi Mevhibe İnönü Kreşi’nde eğitim alan çocuklar, ellerinde dövizlerle büyüklere haklarını hatırlattı. “Çocuğum Hakkım Var”, “Beslenme Hakkımız Var”, “Çocuk Aklı Değil Çocuk Hakkı” dövizleri taşıyan çocuklar, belediye binasındaki tüm birimleri gezerek taleplerini söyledi. Bir kısmı belediye personelinin çocukları olan küçük eylemciler, anne ve babalarının masasına haklarını hatırlatan dövizler bıraktı.

“ÇOCUKLAR İÇİN GÜVENLİ VE SAĞLIKLI BİR GELECEK YARATMAK ZORUNDAYIZ…”

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun da odasına gelen çocuklar, haklarını ve isteklerini başkana iletti. Çocukların ziyaretinden memnuniyetini dile getiren Başkan Nuhoğlu, tüm çocuklar için güvenli ve sağlıklı bir gelecek yaratma görevleri olduğunu belirterek şunları söyledi: “Çocukların yaşam hakkı başta olmak üzere eğitim, beslenme ve sağlık haklarının sonuna kadar korunduğu, barış içinde ve özgürce yaşayabilecekleri bir gelecek hazırlamak herkesin sorumluluğudur. Biz, Kadıköy Beleyesi olarak çocuklarımızın verdiği mesajı aldık.  Çocuklarımızın her türlü şiddetten, yoksulluktan, açlıktan ve kötü alışkanlıklardan uzak yaşayacağı bir dünya özlemiyle 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutluyorum.”

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...