Çocuk Sanat Merkezi’nden yılsonu gösterisi…

Kadıköy Belediyesi’nin ücretsiz sanat eğitimi verdiği Çocuk Sanat Merkezi’nin yılsonu gösterisi yapıldı. Eğitim aldıkları dalda performanslarını sergileyen çocuklar, izleyicilerin beğenisini topladı.

Sanat Merkezi’nde eğitim alan Kadıköylülerin, öğrenci ailelerinin ve Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun katıldığı gece, Çocuk Sanat Merkezi Orkestrası’nın resitali ile başladı. 3 bin 500 öğrencinin resim, bale, drama, dans dallarında eğitim aldığı Çocuk Sanat Merkezi yılsonu gösterisi açılışında konuşan iki öğrenci, Çocuk Sanat Merkezi’nin bir hayalden yola çıktığını ve çocukların hayallerini gerçekleştirdiğini belirterek, “Hayallerimizi sizinle paylaşmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

HAYALLERİNİ PAYLAŞTILAR, BÜYÜK BEĞENİ TOPLADILAR…

Çocuk Sanat Merkezi Orkestrası’nın usta sanatçı Neşet Ertaş’ın türkülerini çalıp söylediği gecede çocuklar, hayaller üzerine bir drama gösterisi yaptılar. Bale bölümü öğrencilerinin gösterisinin ardından, modern dans bölümü öğrencileri performanslarıyla büyük beğeni topladı.

GENÇLİK SANAT MERKEZİ DE YOLDA…

Gecenin kapanışında konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu; “Bize hayal kurmayı hatırlatan çocuklarımıza çok teşekkür ediyorum. Bir yıl içinde birçok etkinlik ve konser izledim. En güzeli bu geceydi” diyerek tüm çocuklara, eğitmenlere ve ailelerine teşekkür etti. Çocuk Sanat Merkezi’nden sonra Gençlik Sanat Merkezi için de bir bina satın aldıklarını söyleyen Nuhoğlu; “Bu hayali de bize çocuklarımız kurdurdu. Hayal kurmaya devam edeceğiz” dedi.


sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da bahar çiçekleri sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi Altunizade Kültür ve ...