Çocuk Etüt Merkezleri’nde kayıtlar başladı…

Kadıköy Belediyesi’nin ilk ve ortaokul öğrencilerini sınavlara hazırlamak için açtığı Çocuk Etüt Merkezleri’nin 2014-2015 Eğitim ve Öğretim Dönemi kayıtları başladı.

2009 yılında kurulan ve daha çok dershaneye gitme imkanı bulamayan Kadıköylü çocukların ücretsiz eğitim gördüğü Kadıköy Belediyesi Çocuk Etüt Merkezleri, yeni eğitim öğretim yılına hazır… Yeni dönem öğrenci kayıtları, 20 Ağustos-20 Eylül 2014 tarihleri arasında yapılacak. Dört ayrı mahallede hizmet veren etüt merkezleri, 3. sınıfdan  8. sınıfa eğitim gören öğrencileri kapsıyor.

PSİKOLOJİK DESTEK DE VERİLİYOR…

Matematik, Türkçe, Fen, Sosyal bilgiler ve İngilizce derslerinin verildiği merkezlerde, ilköğretim öğrencilerine temel bilgisayar dersleri de veriliyor. Kadıköy sınırları içerisinde ikamet eden öğrencilerin ücretsiz faydalandığı etüt merkezlerinde, 1 adet kütüphane ve bilgisayar odası bulunuyor. Ayrıca, öğrenci ve velilerinin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan rehberlik servisi de her türlü pedagojik ve psikolojik alanlara yönelik destekler veriyor.

HER YIL 1.500 ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRÜYOR…

Binlerce öğrencinin açıkta kaldığı 2013 SBS yerleştirmelerinde çeşitli Anadolu ve Meslek Liselerine girmeyi başaran Etüt Merkezi öğrencileri, bu yıl da girecekleri sınavlara Çocuk Etüt Merkezleri’nden hazırlanacak. Her yıl 1.500 öğrencinin eğitim gördüğü Çocuk Etüt Merkezleri’nde, kuruluşundan bugüne kadar 4.600 öğrenci eğitim aldı.

Kayıt başvuruları için;
http://www.cocuketutmerkezleri.kadikoy.bel.tr/altsayfa.aspx?id=2081

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir yorum

  1. Kayıtlar devam ediyorum acaba 2 sınıfa giden oğlumu gondermek istiyorum

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...