CKM’de “Ustalar ile Meşk”…

Türk Müziği’nin usta yorumcusu TRT Ses Sanatçısı Serap Kuzey ve “Ustalar ile Meşk” grubu, Caddebostan Kültür Merkezi’nde Kadıköy Belediyesi Müzik Gönüllüleri ev sahipliğinde muhteşem bir konser gerçekleştirdi.

Bugüne kadar bir başka örneği olmayan ve Nesibe Müsevitoğlu ile Ayşe Sicimoğlu’nun birlikte planladıkları “Ustalar ile Meşk Konseri”, izleyicilerin büyük beğenisini kazandı. Melek Pakyüz’ün sunuculuğunu yaptığı konserde oturmak için yer bulamayan izleyiciler, merdivenlerde oturarak ya da konser sonuna kadar ayakta kalarak meşke katıldılar.

Gecenin açılış konuşması, program yapımcısı Kadıköy Belediyesi Gönüllü Eğitim ve Danışma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Nesibe Müsevitoğlu tarafından yapıldı. Müsevitoğlu, konuşmasında “Türk Müziği’ne her geçen gün artan ilgi, bizleri de değişik programlar düzenlemeye yönlendiriyor. Uzun yıllardır devam eden ve yüzlerce sanatçımızın yaşam belgesellerini yaptığımız ‘Anılar ve Müzik’, amatör korolarımızdaki deneyimli koristlerin yer aldığı ‘Beş Ses Beş Saz’ konserlerinden sonra farklı bir konsept ile sizlerin karşısına çıktık. Sevgili Ayşe Sicimoğlu ile bu programı birlikte planladık. Onun başkanlığını yaptığı ‘Ustalar ile Meşk” grubu ile bu ilk sınavımız olacak. Bu gecenin başarısı, programın devamı konusunda kararımızı etkileyecek” dedi.

Sadece kendi aralarında şarkı söylemek amacı ile bir araya gelen “Ustalar ile Meşk” grubu, geçtiğimiz yıl Kadıköy Belediyesi Gönüllü Koroları kapsamında deneyimli bir şefin önderliğinde çalışmalarını sürdürdü. Bu yıl ise haftada bir gün Caddebostan Balıkadamlar Kulübü’nde, amatör sazlar eşliğinde ve her çalışmalarında usta bir sanatçının şefliğinde çalışmalarına devam ediyorlar.

Meşk Grubunun başkanı Ayşe Sicimoğlu, grup hakkında verdiği bilgide şunları ifade etti: “Grubumuz Türk Müziği’ni seven, ancak bir koro anlayışı ile değil, her hafta bir araya gelerek meşk eden arkadaşlarımızdan oluşmakta. Tabii ki bir müzik eğitimi de almaktayız. Her çalışmamıza Türk Müziği’nin usta bir sanatçısını davet ediyoruz. Onların bilgi ve deneyimlerinden istifade ediyoruz. Bu nedenle grubumuzun adını ‘Ustalar ile Meşk’ olarak belirledik.”

Gördüğümüz kadarı ile izleyicilerin büyük ilgi gösterdiği “Ustalar ile Meşk” konseri, Müsevitoğlu’nun diğer projeleri “Anılar ve Müzik”, “Beş Ses Beş Saz” gibi yıllarca devam edecek.

 

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da “Bahar Çiçekleri” sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi, Altunizade Kültür ve ...