CKM’de “Hadi Öldürsene Canikom”…

Tiyatro Ayna, yeni sezonda iddialı oyunu “Hadi Öldürsene Canikom” ile seyirci karşısına çıktı. Tiyatro severler tarafından ilgi gören oyun, Kadıköy Belediyesi katkılarıyla Caddebostan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Aziz Nesin’in güçlü mizahı ile günümüz insanının yalnızlık ve sevgisizlik sorununu ele aldığı “Hadi Öldürsene Canikom”, Haldun Dormen’in yönetmenliğinde 27 Nisan Pazar günü sahnelenecek.

OYUNUN KONUSU…

Aziz Nesin’in insan, sevgi ve paylaşım üzerine yazdığı en sevilen komedisi olan bu oyun, bir apartmanın zemin katında yalnız yaşayan iki dul ve yaşlı kadının trajikomik hikâyesidir. Kah kavgaya tutuşurlar, kah büyük bir sevgi ile sarılırlar birbirlerine ve iki can yoldaşı olarak yaşayıp giderler. Yalnızlıklarını, yaşlılıklarını, geçmişlerindeki yaşanmamışlıkları paylaşan bu iki kadından 68 yaşındaki Siyen, ölmüş general kocasının anılarını anlatıp durur; 72 yaşındaki Diha ise kendisine başka başka erkeklerin adıyla gönderilen sahte aşk mektuplarıyla avunur.

Yazan: Aziz Nesin
Yöneten: Haldun Dormen
Dekor: Osman Şengezer
Oyuncular: Dilek Türker, Ayberk Atilla ve Tiraje Başaran

sporvitrini

Hakkında Gökçe Uğurlu

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Adıgüzel

Bir Adıgüzel klasiği; Genç Yetenekler Resim Sergisi

İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi’nin gelenekselleşmiş etkinliklerinden “Genç Yetenekler Resim Sergisi”, 22-25 Mart 2017 tarihleri arasında ...