Anılar ve Müzik

CKM’de “Anılar ve Müzik”

Koro şefi, bestekâr ve ses sanatçısı Murat Seçkin ile şair-güftekâr Nedim Saatçioğlu, Caddebostan Kültür Merkezi’nde “Anılar ve Müzik” programına konuk oldu. Sunumunu Funda Aksoy’un yaptığı programda, Murat Seçkin’e ait “Seçkin Şarkılar” albümünün lansmanı da yapıldı.

Albümdeki şarkılar sanatçı Murat Seçkin ve vokalde yer alan Gamze Gülten Saraç, Gülay Dereli ile Tuncay Şimşir tarafından yorumlanırken, Nedim Saatçioğlu da kendisine ait güfteleri okudu. Zeynettin Maraş, Zekai Tunca, Ateş Böceği Ercan, Atilla Yelken, Kemal Külah, Tezcan Feyyaz Günday, Çağdaş (Çağdaş Suseven), Sevinç Çelebi, Şeyda Sevinçli, Nejla Şan, Şebnem Şener, Gülderen Tümtaş, Gülsen Yurdakul Kürkçü, Adnan Atlığ gibi Türk Müziği’nin tanınmış isimlerinin katıldığı geceye, izleyicilerden de büyük ilgi  oldu. Bazı konuklar, programı ayakta izlemek zorunda kaldı.

Anılar ve Müzik

Koro şefi, bestekâr ve ses sanatçısı Murat Seçkin ile şair-güftekâr Nedim Saatçioğlu, Caddebostan Kültür Merkezi’nde “Anılar ve Müzik” programına konuk oldu…

ATEŞBÖCEĞİ ERCAN, KONUKLARI KAKHAKAYA BOĞDU…

Sözleri Nedim Saatçioğlu, Zeynettin Maraş, Aşkın Tuna, Hüsnü Üstün, Sami Derintuna, Atılay Erge ile Zekai Tunca’ya ait eserler Murat Seçkin tarafından seslendirilirken; Zekai Tunca ve Çağdaş da (Çağdaş Suseven) sahne alarak, konuklara en güzel eserleri sundular. Program içerisinde sahneye davet edilen bestekâr Kamuran Yarkın ile söz yazarı Aşkın Tuna da Murat Seçkin ve Nedim Saatçioğlu için övgü dolu kısa konuşmalar yaptılar. Daha sonra ise yılların sanatçısı Ateşböceği Ercan (Ercan Bostancıoğlu) sahneye davet edildi. Ercan, her zaman olduğu gibi konukları kahkahaya boğdu.

HEP BİRLİKTE KAPANIŞ ESERİNİ OKUDULAR…

“Anılar ve Müzik” programının yapımcısı Kadıköy Belediyesi Gönüllü Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Nesibe Müsevitoğlu, konuk sanatçılara teşekkür çiçeklerini Müzik Gönüllüleri Başkanı Reyhan Çarpa ile birlikte verdi. Unutulmaz gece, Murat Seçkin’in sanatçıları sahneye davet ederek birlikte kapanış eserini okuması ile sona erdi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Yassıada

Yassıada anıları bu özel koleksiyonda!

Türk demokrasi tarihine utanç vesikaları olarak geçen Yassıada’nın acılarını ve hüzünlerini yansıtan hatıraların yer aldığı özel koleksiyon, Ata ...