CKM’de “Çocuklarla Çocuk” Sergisi…

1

Elvan Kolçak Öksüm Atölyesi, 21-30 Nisan 2012 tarihleri arasında Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek “Çocuklarla Çocuk” adlı sergiye evsahipliği yapıyor.

2000 yılından bu yana çocuklara ve yetişkinlere resim eğitimi veren Elvan Kolçak Öksüm Atölyesi, her eğitim yılı içerisinde yapılan çalışmalardan oluşan yeni sergileri sanatseverlerin beğenisine sunuyor. Sene içinde yapılan sergilerin en önemlilerinden biri de, 23 Nisan döneminde gerçekleştirilen resim sergisi… Öğrencilerinin büyük bir çoğunluğunu 5-16 yaş arası çocukların oluşturduğu sanatçılar, 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı gelenekselleşmiş sergileri ile kutluyor.

CKM’de gerçekleştirilecek “Çocuklarla Çocuk” adlı sergide, Elvan Kolçak Öksüm Atölyesi’nin 17 minik ve genç ressamının yanı sıra, farklı yaş gruplarından yetişkin öğrenciler de, çocuk dünyasını gözlemleyerek ortaya çıkardıkları eserleri sergileyecekler.

Sergide, 80 civarı eserin sergilenmesi planlanıyor. Çocuk grubu eserler karakalem, toz pastel, kuru pastel, yağlı pastel, suluboya, akrilik, rölyef teknikleri ile yapılmış olup; yetişkin grup eserleri ise kara kalem, karışık pastel teknikleri, akrilik ve yağlı boya tekniklerinden oluşuyor.

Elvan Kolçak Öksüm Atölyesi öğrencilerinin karma sergisi, 21 Nisanda başlayacak; 21-22-23 Nisan’da çeşitli etkinliklerle sürecek ve Nisan ayı sonuna kadar ziyaretçilere açık olacak.

2

3

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kerem Alışık

Kerem Alışık ile şiirlere yolculuk

Ünlü oyuncu Kerem Alışık, “Kerem Alışık’la Şiirlere Yolculuk” adlı gösterisiyle Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde ...