Çiğköfteci Aziz Usta, Kuşdili’nde…

Çiğköfte favori oldu, 630 Milyon TL’ye ulaşan cirosuyla gıda sektörünün ilk tercihleri arasına girdi. Şubeleşme çalışmalarını sürdüren Aziz Usta lezzeti, coşku dolu açılışla Anadolu Yakası genelinin yanı sıra Kuşdili’ne de taşındı. Genç işletmeciler Gamze – Kemal Yılmaz kardeşler, parfümeri ve organizasyon sektörünün ardından çiğ köftecilikte de bir hayli iddialı olduklarını ortaya koydu.

İstanbul genelinden davetli ve misafirlerin katıldığı açılış töreninin ardından ikramlarla Kadıköylüler çiğ köfteye doydu.

“VER BİR DÜRÜM ÇİFT LAVAŞLI OLSUN…”

Ne Ayvalık tostu, ne de patates cipsi, son yılların favorilerinden biri çiğ köfte oldu. Anadolu’da uzun yıllardır özel gün ve gecelerde yoğrularak misafirlere ikram edilen çiğ köfte, ticari zeka ile birleşince dalga dalga Türkiye’ye yayıldı. Franchise işletmelerle birlikte hızla büyüyen firmalar kobilerden fabrikalara dönüştü, sayıları onbinleri bulan istihdam ordusu oluştu. Ayaküstü dürüm, yarım porsiyon, tam porsiyon ve aile boyu çiğ köfte menüleri oluştu. Lavaş lezzetiyle birleşen çiğ köftenin acı kıvamı da genel taleplere göre dengelenince, sektörde dikkat çeken büyüme yaşandı. Marulu, rokası ve maydanozu, acı sosu, nar ekşisi ve limonuyla damaklarda lezzetler çeşitlendi.

Müşterilerin önemli bir kısmının “çift lavaşlı” dürümü tercih etmesi de tesadüf değil. Hamurişi menülere yatkınlığıyla öne çıkan Türk damak tadında lavaşın yeri de önemli bir yer tutuyor. Gamze – Kemal Yılmaz kardeşler, önümüzdeki süreçte yeni ticari atılımlarını sürdüreceği mesajını verdi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Görme Engelliler Satranç Turnuvası

Kartal’da Görme Engelliler Satranç Turnuvası Düzenlendi

Kartal Belediyesi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla görme engelliler için özel olarak düzenlenen Görme Engelliler Satranç Turnuvası’na ev ...