Çiftehavuzlar’ın yeni bir okulu oldu…

2014-2015 Eğitim ve Öğretim dönemine sayılı günler kala Kadıköy’ün gözde semtlerinden Çiftehavuzlar, yeni bir eğitim binasına kavuştu.

Sık sık tartışmalara neden olan 4+4+4 eğitim sistemi kapsamında, İlhami Ahmet Örnekal İlkokulu’nun ihtiyacını karşılamak üzere Fenerbahçe Lisesi yanına, Bağdat Caddesi üzerine yeni bir okul inşa edildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalarda yeni bina, 2014-2015 Eğitim ve Öğretim dönemine yetiştirildi.

ÇİFTEHAVUZLAR, 32 DERSLİKLİ OKUL KAZANDI…

Yeni eğitim sistemi ile birlikte İlhami Ahmet Örnekal İlkokulu’ndan ayrılan orta öğrenim öğrencileri, Çiftehavuzlar Ortaokulu binasına yerleştirilecek. Yeni binada en az 800 öğrenci eğitim görebilecek.

DEPREME DAYANIKLI ÜRETİLDİ…

Yeni deprem yönetmeliği koşullarına göre inşası tamamlanan bina, olası Büyük Marmara Depremi’ne karşı dayanıklı olarak üretildi. Okul bahçesinde düzenleme çalışmaları tamamlanma noktasına gelirken, yeni eğitim ve öğretim dönemi 15 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy’de halk otobüsü tramvay yoluna girdi!

Kadıköy’de direksiyonu kilitlendiği öne sürülen İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı özel halk otobüsü kaza yaptı. Kaza saat 10.00 sıralarında ...