CHP’nin aday adaylarından Dr. İbrahim Sözen’in “Seçim Ofisi” açıldı…

Cumhuriyet Halk Partisi Ataşehir Belediye Başkanı Adayı, Prof. Dr. Nurettin Sözen’in yeğeni İbrahim Sözen, seçim ofisinin açılışını gerçekleştirdi.

NURETTİN SÖZEN DE KATILDI…

Seçim Ofisi’nin açılışına, Ataşehirlilerden oluşan kalabalık bir vatandaş grubunun yanı sırA İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Prof. Dr. Nurettin Sözen de katıldı. Açılış törenini yöneten oyuncu Nazım Yılmaz’ın sunum sırasında yaptığı bir konuşma, uzun süre alkışlandı.

1989 SEÇİMLERİNDE BÜTÜN ANKETLER DALAN DİYORDU…

1989 yerel seçimlerinde iktidarda bulunan Anavatan Partisi için bir anlamda sonun başlangıcı kabul edilen sonuçlarda İstanbul ve Ankara kaybedilmiş, ardından Anavatan Partisi’nde erime başlamıştı. İşte o seçimlerde bütün anketler, İstanbul’da yüzde 60 ile 70 arasında Bedrettin Dalan’ı kazanacak gösteriyordu. Buradan yola çıkarak, bu seçimlerde de benzer sonuçların yaşanacağına değinen Nazım Yımaz’ın konuşması, konuklar tarafından coşkuyla karşılandı.

SONUN BAŞLANGICINA 3 AY 22 GÜN KALDI…

İstanbul’un Ataşehir İlçesi’nin belediye başkanlığına talip olduğunu açıklayan Dr. İbrahim Sözen; “Recep Tayyip Erdoğan yönetimindeki Türkiye Sultanlığı’nın yıkılmasına 3 ay 22 gün kalmıştır. 30 Mart sabahı, sonlarının geldiği haberini bütün Türkiye görecektir. Çıktığımız bu yolda bize vereceğiniz destek için teşekkür ediyorum” dedi.

ÖNCE YEREL, ARDINDAN GENEL SEÇİMLERLE…

Tüm yurtsever insanlara terörist muamelesi yapan bu iktidarı önce yerel, sonra da genel seçimlerle yıkacaklarını dile getiren Dr. İbrahim Sözen; “AK Parti İktidarı, Ataşehir’i bir finans ve rant merkezi olarak görmektedir. Oysa biz, Ataşehir’i içinde yaşayanlarımızla yönetmeye talibiz… Her mahalleye danışma merkezleri kuracağız ve sorunları buralardan çözmeye başlayacağız” dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN MUTLAKA SEÇİMİ BEKLEYİN…

Kentsel dönüşüm uygulamaları için de iktidarı şiddetle eleştiren Sözen; “İnsanları yerlerinden edip 70-80 kilometre uzaklıktaki başka yerlere gönderen bir anlayışın, vatandaşın malında gözü olduğuna aşikârdır. Sulukule’de yaşananların bir benzerinin buralarda yaşanmaması için lütfen imza atmayın. Mutlaka seçimi bekleyin. Bizim farklı çözümlerimiz olacak” diye konuştu.

YALE’DEN MEZUN İLK TÜRK DOKTOR…

İbrahim Sözen, 14 Şubat 1968’de İstanbul’da doğdu. Robert Kolej ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Uzmanlık eğitimini ABD’deki Yale Üniversitesi’nde yaptı. Yale Üniversitesi Tıp Fakültesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum İhtisası’ndan mezun olan ilk Türk doktorudur. Toplam 11 yıl, ABD’deki çeşitli hastanelerde görev yaptı. Başarıyla geçtiği sınavlar sonucunda ABD’de uzmanlık dallarının en yüksek standardını belirleyen American Board of Obstetrics and Gynecology sertifikasını almaya hak kazandı. Amerikan Kadın Doğumcular Birliği, Amerikan Tıp Birliği, Amerikan Üreme Sağlığı Birliği, Amerikan Tıbbi Ultrason Ensitüsü gibi kuruluşların üyesidir. Bilimsel eserleri 1994 ve 1996’da Amerikan Kadın Doğumcular Birliği tarafından ödüle layık görüldü. Araştırmaları rahimlerin kas tabakasından kaynaklanan tümörler olan miyomlar üzerine yoğunlaştı. Uluslararası literatürde yayınlanmış 14 eseri ve uluslararası bilimsel toplantılarda sunulmuş birçok bildirisi bulunmaktadır.

Dr. Sözen, 11 yıl ABD’de ihtisas yaptıktan ve uzman hekim olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönerek, Anadolu Sağlık Merkezi’nde 2004-2008 yılları arasında çalışmıştır. 2008’den bu yana Bağdat Caddesi’ndeki muayenehanesinde çalışmaktadır.

TÜRKİYE’DE İLK SUDA DOĞUM PROGRAMININ KURUCUSU…

Aralık 2008 tarihi itibarıyla eserleri 100’ün üzerinde uluslararası yayında referans olarak gösterildi. 2004 yılında ABD’de çalıştığı Maine eyaletindeki sosyo-ekonomik düzeyi düşük kadınların sağlık hizmetlerinden yararlanmasına yaptığı katkıdan ötürü Üstün Hizmet Ödülü aldı. Gebelik takibi ve tüm kadın sağlığı (jinekolojik) sorunlarının çözümü üzerine genel kadın hastalıkları ve doğum doktorudur. Her türlü doğum ve jinekolojik ameliyatı yapmakla beraber, cerrahi olarak ilgi duyduğu alanlardan biri de bayanlarda özellikle orta yaştan sonra görülebilen idrar kaçırma şikâyetlerinin ameliyatla tedavisidir. Genellikle gebelik ve doğumlara bağlı gelişen kadın cinsel organlarına ait sarkma, esneme, hatalı yara iyleşmesi ve deformasyon gibi bozuklukların giderilmesine yönelik rekonstruktif vajinal cerrahi de yoğunlaştığı konulardan birisidir. Laparoskopik (kapalı-kansız) cerrahi ilgilendiği bir diğer alandır. Vajinusmus sorunun tedavisi özel olarak yoğunlaştığı alanlar içersindedir. Ayrıca diğer bir ilgi alanı da uzun süreli geçmeyen kronik alt karın ve kasık ağrılarının tanı ve tedavisidir. Normal doğumu destekleyen Dr. Sözen, Türkiye’de ilk sistematik suda doğum programının da kurucusudur. Dr. İbrahim Sözen, evli ve bir çocuk babasıdır.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Yasemin Mori “Estrella” ile DasDas’ta!

Yasemin Mori heyecanla beklenen dördüncü stüdyo albümü “Estrella” ile 25 Mayıs’da DasDas’ta sevenleriyle buluşuyor. Sony Music etiketiyle çıkan ...