CHP Kadıköy İlçe Kongresi iptal edildi…

chp

CHP Kadıköy Teşkilatı’nda görevden alınan eski ilçe başkanı Türer Ercan İlçe Seçim Kurulu’na itiraz ederek, CHP Kadıköy Kongresi’ini iptal ettirdi…

Kadıköy İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı, 11 Mart Pazar günü yapılması beklenen CHP Kadıköy İlçe Başkanlığı’nın kongresini iptal etti. Yaklaşık üç ay önce görevden alınan eski İlçe Başkanı Türer Ercan ve yönetiminin ‘hukuksuz şekilde görevden’ alındığı gerekçesiyle yapılan itirazlar sonucu iptal edilen kongre mevcut yönetimde şok etkisi yarattı.

Genel merkezin talimatıyla yapılan değişiklik ‘kıyım’ olarak yorumlanmıştı…

CHP genel merkezinin talimatıyla kadıköy İlçesi’nde yapılan yönetim değişikliklerini ‘kıyım’ olarak niteleyen eski ilçe başkanı Türer Ercan ve arkadaşları itirazda bulunmuşlardı.

Kadıköy İlçesi’nde yapılan mahalle delegeleri seçimlerinin ardından, 11 Mart Pazar günü Kadıköy Caferağa Spor Salonu’nda yapılacak kongre için tüm hazırlıklar tamamlanmıştı. Ancak, eski CHP Kadıköy İlçe Başkanı Türer Ercan’ın başvurusunu değerlendiren İlçe Seçim Kurulu, kongrenin iptal edilemsine karar verdi.

Seçim Kurulu,  CHP Kadıköy İlçe Başkanı Necati Ekşi ve yönetim kurulunun kongre yapamayacağını belirtti. Seçim Kurulu, kararına gerekçe olarak Kadıköy 2. Asliye Mahkemesi’nde mahkeme sürecinin devam etmesini gösterdi.

Necati Ekşi: “Geçici olarak ertelenmiştir…

Öte yandan bir açıklama yapan mevcut CHP Kadıköy İlçe Başkanı Necati Ekşi: “Kongremiz geçici olarak ertelenmiştir. U konuda  en kısa zamanda bir bilgilendirme toplantısı yapılacaktır” dedi.  

chp

 

Selami Öztürk: “Bu şekilde görevden alınma şık olmamıştı”

Bu konuda Kadıköy Life’a bir açıklama yapan Kadıköy Belediye Başkanı Öztürk: ” Tüzüğümüz gayet açıktı. Parti’ye yıllarca emek vermiş, her şart altında özveriyle  hizmet etmiş arkadaşlarımızın bu şekilde görevden alınmaları şık olmamıştı. Ben bunu 3 ay önce de söylemiştim” dedi…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...