CHP Kadıköy’den “NUTUK”lu kampanya…

1

25 Şubat Cumartesi akşamı Kurultay için Ankara’ya gitmeye hazırlanan Cumhuriyet Halk Partisi Kadıköy İlçe Örgütü, öncesinde başlattığı kampanya ile dikkat çekmeye çalışıyor.

Parti’nin Kadıköy Gençlik Örgütü tarafından; Kadıköy Belediye Başkanlık Binası çevresi, Bağdat Caddesi, Moda, Göztepe ve Kadıköy Meydanı gibi alanlara asılan pankartların üzerine yazılan, Ulu Önder Atatürk’ün “Nutuk”unda geçen son bölümün metni tartışma yaratacak gibi görünüyor.

İktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet içinde…

“Ey Türk Gençliği” diye başlayıp, “İktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Vazifen, Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır… CHP Kadıköy Gençlik Örgütü” diye biten pankartlar ile AK Parti iktidarına gönderme yapan kampanya için bir anlam veremeyen bazı Kadıköylüler, “Şimdi nereden çıktı bu” derken; düşüncelerini aldığımız AK Parti kadıköy İlçe Başkanı Av. Hurşit Yıldırım, “Bizi ilgilendiren bir konu olduğunu düşünmüyoruz. Bu nedenle de bir alınganlığımız söz konusu olamaz” dedi.

Tehlikenin farkında mısınız?..

Benzer bir uygulama, 2006 yılının Nisan ayında Cumhuriyet Gazetesi tarafından “TEHLİKENİN FARKINDA MISINIZ” başlığıyla başlatılmış ve ardından bazı sivil toplum örgütleri tarafından genişletilerek sürdürülmüş, sonucu bambaşka yerlere kadar uzamıştı. Neyse ki bu defa, birkaç duyarlı Kadıköylü dışında, bu pankarttan etkilenen AK Parti’li olmamış gibi görünüyor.

2

CHP Kadıköy İlçe Örgütü, 25 Şubat Cumartesi akşamı, Kadıköylü üyelerini Tüzük Kurultayı için Ankara’ya götürüyor. Gidiş-dönüş hizmeti ve masraflar için katılımcılardan hiçbir ücret alınmayacak. Katılmak isteyenler, Kadıköy İlçe Başkanlığı’na müracaat edebilirler…

3

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ömer Urgun

AK Parti Ümraniye’de Ömer Urgun ismi ilk sıralarda

Ümraniye’deki tanınmışlığı, iş adamlığı ve Doğu seçmenine yakınlığıyla Ömer Urgun ismi, Ankara kulislerinde konuşulmaya devam ediyor. Hasan Can’ın ...