CHP İstanbul’da yeni İl Başkanı Cemal Canpolat

35. Olağan CHP İstanbul İl Kongresi, CHP İstanbul İl Başkanlığı için delegelerden yeterli imzayı toplayan adaylardan Gökan Zeybek ve Cemal Canpolat’ın yarışına sahne oldu. 322 oy alan Canpolat, Zeybek’e 29 oy fark atarak CHP İstanbul İl Başkanı seçildi.

Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleşen kongreye; CHP eski Genel Başkanlarından Altan Öymen, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve Yakup Akkaya, Parti Meclisi Üyesi Burhan Şenatalar, Milletvekilleri Dursun Çiçek, Mahmut Tanal, İstanbul eski Büyükşehir Belediye Başkanı Nurettin Sözen ile çok sayıda partili katıldı.

“BÜTÜNLEŞME SAĞLANIRSA 19 İLÇEYİ DAHA YÖNETEBİLİRİZ”…

Cemal Canpolat, Gökan Zeybek, Necdet Saraç, Koza Yardımcı, Ali Müftü Köylüoğlu ve Kadir Gökmen Öğüt’ün İl Başkanlığı adaylığını açıkladığı kongrede, adaylık için yeterli sayıda delege imzasını Gökan Zeybek ve Cemal Canpolat toplayabildi. Kongrede adaylıktan çekildiğini açıklayan Necdet Saraç, 12 saatte delegelerin imzalarının yer değiştirdiğini iddia etti. Diğer aday Gökan Zeybek; CHP il, ilçe ve belediyelerin aralarında birleşmeyi ve bütünleşmeyi tam olarak sağlamaları durumunda İstanbul’da 19 ilçeyi daha yöneteceklerini belirtti.

“SAĞ SİYASET ÇEMBERİYLE İKTİDAR OLAMAYIZ”…

Yarışın galibi Cemal Canpolat ise konuşmasında şunları ifade etti: “1994 yılından beri yürüttüğümüz politikalarla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni alamadığımız bir gerçektir. 1994 yılından beri partinin yüzünü sağa döndüren, sağ siyaset anlayışıyla İstanbul’u, Türkiye’yi almak isteyerek İstanbul’da belediyenin alınmadığı, alınamayacağı, sağ siyaset çemberiyle İstanbul’da iktidar olunamayacağını, Türkiye’de iktidar olamayacağını, 1994’ten beri yapılan bütün politikalar ortaya koymuştur.”

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...