CHP İstanbul’da Murat Karayalçın dönemi…

CHP İstanbul İl Başkanlığı’na getirilen Murat Karayalçın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Sana ihtiyacımız var” açıklamasının ardından görevini Oğuz Kaan Salıcı’dan devraldı. İstanbul’un ilçe belediye başkanları, eski il başkanları ve siyasi parti başkanlarının katılım gösterdiği törende Salıcı, milletvekilliği sürecine göz kırptı.

Değişime dikkat çeken Salıcı; Genel Merkezimizin istekleri doğrultusunda yeni bir değerlendirme, yeni bir heyecan için partimizin önünü açma kararı aldık. Eski Genel Başkanımız Murat Karayalçın, deneyimiyle İstanbul’da CHP’ye önemli katkılar sunacağını bildiğimiz parti büyüğümüz, ağabeyimiz… Hoşgeldi” şeklinde konuştu.

KARAYALÇIN: SÖZ KONUSU CHP’NİN İKTİDARIYSA, MİLLETVEKİLLİĞİ TEFERRUATTIR…

İstanbul İl Başkanı olmak için başvuruda bulunmadığını ifade eden Murat Karayalçın ise partililere şu şekilde seslendi: “Ben, Ankara’dan ön seçim yapılması koşuluyla milletvekili adayı olmaya hazırlanıyordum. Ancak Sayın Genel Başkanımız, bana ‘Senin parti çalışmaların İstanbul’da devam etmelidir. Parti çalışmalarını İstanbul’da yürütmene partimizin ihtiyacı var’ ifadesini kullandı. Gönlünüzden ne geçerse geçsin, mensubu olduğunuz partinin Genel Başkanı ‘Size burada ihtiyacımız var’ diyorsa oraya gitmek zorundasınız. Ben öyle yaptım, buraya geldim. Milletvekilliğim de gitti, helal olsun…”

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Pendiklilere yeni okul müjdesi !

Pendik Belediyesi, Pendik Eğitim Kültür Yardımlaşma Vakfı ve bağışçı katkılarıyla Sülüntepe Mahallesi’nde inşasına başlanan 24 derslikli ilkokulun temeli ...