Çevreci kedi “Çevki” Ataşehir’de….

1

Çevre bilincinin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla etkinlikler düzenleyen Ataşehir Belediyesi, yarıyıl tatilinde de çocukları unutmadı. İlçedeki büyük alışveriş merkezlerine stand kuran Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, çevreci kedi Çevki ve pet şişe, karton kutu, metal kutu gibi karakterlerle birlikte çocuklara geri dönüşümü anlatıp hediyeler verdi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve Başkan yardımcıları da, hazırlanan standı ziyaret ederek çalışmalara katıldı.

Başkan İlgezdi, “Çevki” ile birlikte çocuklara geri dönüşümün önemini anlatarak; onlara geri dönüşüm malzemelerinden yapılan not defteri, kitap, balon ve geri dönüşüm karakterlerinin yer aldığı çıkartmalar dağıttı.

Ataşehir Belediyesi ekipleri ve Çevki, 04-05 Şubat günlerinde Optimum Outlet Alışveriş Merkezi’nde çocuklarla buluştu. Çevki bir yandan çocukları çevre konusunda bilinçlendirirken, diğer yandan da onlara çeşitli hediyeler verdi.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Nihat Şen: Kentsel dönüşüm iyi anlatılamadı!

Kadıköylü mimar ve kentsel dönüşüm uzmanı Nihat Şen, Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Türkiye için terörden sonra en önemli konu ...