Yenilenen Yoğurtçu Parkı, Kadıköylülerin hizmetinde…

Yogurtcu (3)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl Kadıköy Belediyesi’ne devredilen ve Belediye tarafından yenilenen Yoğurtçu Parkı, Kadıköylülerin hizmetine girdi. Bir dizi etkinlik ile Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk tarafından açılışı yapılan park, Kadıköylüler tarafından büyük bir memnunlukla karşılandı.

Başkan Öztürk, açılış konuşması sırasında Yoğurtçu Parkı’nın kurulmasında ve bugünlere gelmesinde çok büyük emekleri olan Süreyya İlmen Paşa’yı büyük bir minnetle andıklarını söyleyerek; “Hepinizin huzurunda, bir defa daha Kadıköylüler adına kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Kurbağalıdere eski günlerine kavuşacak…

Konuşması sırasında, parkın kenarında bulunan Kurbağalıdere’nin bu dönem mutlaka 40-50 yıl önceki gibi bir dinlenme yeri özelliğine kavuşağını açıklayan Selami Öztürk; “Bu konuda Kadıköylü hemşehrilerimden çevrelerine sahip çıkmalarını rica ediyorum. İlçemizde yasaklanmış olan eski naylon poşet torbaları ve pet şişeleri dereye atmamalarını, atanları uyarmalarını istiyorum. Kurbağalıdere bütün Kadıköy’ündür. Çevresinde bazı işgaller var. Önümüzdeki günlerde bunlar sonlandırılacaktır. Kimse kusura bakmasın. Bundan sonra da, buralara bütün Kadıköylülerin sahip çıkması gerekir” dedi.

Osmanağa Gönüllüleri’nin katkısıyla…

Yoğurtçupark’ın korunması ve yeniden düzenlenmesinde önemli katkıları olan Osmanağa Gönüllüleri, açılış etkinliklerine de damgasını vurdu. Gönüllüler, açılış etkinlikleri bünyesinde sağlık taraması ve bilgilendirme hizmetleri verirken; açılış boyunca ziyaretçilere yüzlerce bardak çay ikram ettiler. Açılış etkinliklerinin en renkli bölümü,  Osmanağa Gönüllüleri tarafından oluşturulan ve şef Semra Çıtır yönetimindeki Klasik Türk Sanat Müziği Korosu’nun konseri oldu. Koro, 35 kişiden oluşan bir grupla tam 2 saat süren bir konser verdi.

Yogurtcu (7)

İstanbul Metropolitan Bando Orkestrası…

Osmanağa Gönüllüleri’nin ev sahipliğinde görev alan, şef İsmet Uygun yönetimindeki İstanbul Metropolitan Bando Orkestrası’nın renkli kıyafetleri ve muhteşem gösterisi, açılış etkinliklerinin renkli kareleri arasında yerini alırken; çocukların hayret dolu bakışları, yaşlıların çocukluk dönemlerinin gözler önüne gelmesine neden oldu.

Moda Platformu, Modalılarla buluştu…

Etkinliklerin bir başka ilk’leri arasında yer alan olay ise, geçen yıl kurulan Moda Platformu’nun açılış programı içinde stand açarak Modalılarla buluşması oldu. Modalıların istek ve şikâyetlerini not alan platform kurucularından Nazmi Tarakçı; “Oldukça fazla istek ve şikayet var. Bu konuda www.modaplatformu.org adlı web sitemizde, web üyeliği bölümü açılması için yönetime talepte bulunacağım. Kabul edilmesinin ardından, bu tür istek ve şikâyetleri yazılı olarak alıp değerlendirmede bulunacağız” dedi.

Yogurtcu (6)

Çocuklara hediye dağıttı…

Moda Platformu açılış etkinlikleri bünyesinde, kurucu üyelerden Erol Sonay özel olarak bastırdığı çocuk kitaplarından 1000 adet çocuklara armağan ederken; Modalı Zambak Yayınları da bloknot, kalem, cetvel, silgi ve ders programı setinden oluşan çantalardan 900 adet dağıttı.

İdealtepe’deki Dream Hill Hotel’in pastane bölümü de, Moda Platformu’na gönderdiği coffee break tabakları ile katkıda bulunurken; park içinde açılan organik Pazar, katılanların yoğun ilgi gösterdiği diğer bir bölüm oldu.

Yogurtcu

Yaklaşık 30 bin metrekarelik bir alana sahip olan ve bunun 14 bin metrekarelik bölümünün yeşil alan olarak muhafaza edildiği bildirilen yeni düzenlemede; Kadıköylülerin açık alanda spor yapabilmesi için spor ve yürüyüş alanları kurulup, oturma grupları da monte edilmiş durumda… Park’ın yeniden düzenlenmesi sırasında yeşil alanın dışında kalan bölümlere; 600 metrekarelik tenis alanı, 250 metrekarelik duvar tenisi alanı, 500 metrekarelik basketbol sahası yapılırken, 1000 metrelik bir koşu parkuru da ilave edildi. Çocuklar için ise, üç oyun alanı ve kum havuzlarının da yer aldığı Park’a, ayrıca çeşitli spor aletleri de yerleştirildi.

 

 

 

“Yenilenen Yoğurtçu Parkı, Kadıköylülerin hizmetinde…” için 2 Yorum

 1. caliskan diyor ki:

  parkları çok severim insanlar için dinlenme tesisi gibi birşey :) k.çekmecede oturuyorum ama kadıköye birçok kez gittim. kimisi maç içindi kimisi bilgisayar malzemeleri almak içindi. stad çevresi pek güzel olmasada diğer yerleri güzeldi. k.çekmecede de göl çevresi çok güzel oldu kadıköylüleride gölümüze çay içmeye bekliyoruz :) )

 2. yunus güler diyor ki:

  park içindeki chp li meclis üyesine ait kafenin adı süreyya paşa cafe olamaz mı. süreyya paşayı ki yoğurtçu parkı na emeği malum tanıtıcı görsel likler
  çok mu zor işleticinin gücü yok sa ben sponsor bulurum. bir fenerbahçe
  fanatiği olarak yörede ki lefter ve aleks heykelleri için selami başkana
  minnettarım ancak yüreğimin yarısı da süreyya ilmenle ilgili yoğutçu parkındaki vefasızlık için sızlıyor……

YORUM YAPIN

REKLAMGiriş - bir2üç creative
kredi karti borç sorgulama fatura ödeme turkcell fatura ödeme avea fatura ödeme vodafone fatura ödeme tl yükleme avea tl yükleme vodafone tl yükleme turkcell tl yükleme