Çevre dostu elektrikli süpürgeler geliyor…

150’den fazla ülkede 21 milyonun üzerinde elektrikli süpürge satışı gerçekleştiren Electrolux Küçük Ev Aletleri’nin yönetimi, enerji verimliliğine yönelik yeni dönem çalışmalarını medya mensuplarıyla paylaştı.

2020 yılına kadar karbon emisyonunu yüzde 50 azaltmayı hedefleyen dünya devi Electrolux, 1 Eylül 2015 itibariyle Türkiye’de elektrikli süpürgelerin enerji verimliliğine yönelik başlayan enerji etiketi uygulamasını ve bu kapsamda Türkiye pazarına sunduğu yeni enerji verimli ürünlerini tanıttı.

DÜŞÜK ENERJİYLE YÜKSEK PERFORMANS SAĞLAYAN ÜRÜNLER…

1 Eylül 2015 itibariyle Türkiye’de elektrikli süpürgelerin enerji verimliliğine yönelik başlayan enerji etiketi uygulaması ve bu kapsamda Türkiye pazarına sunduğu yeni enerji verimli ürünler; Electrolux Küçük Ev Aletleri Doğu Bölge Genel Müdürü Heinz Daxecker, Electrolux Türkiye Küçük Ev Aletleri Ürün Grubu Ülke Müdürü Mete Geç ve Electrolux Türkiye Küçük Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Fatih Şengül’ün katılımıyla Ritz Carlton Hotel’de düzenlenen basın toplantısında kitlelerle paylaşıldı. Toplantıda, Electrolux’un global sürdürülebilirlik vizyonu çerçevesindeki çalışmaları ve Türkiye pazarına yeni sunulacak enerji tasarruflu ürünler katılımcılara aktarılırken, düşük enerjiyle yüksek performans sağlayan ürünler de test edildi.

“SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ALANINDAKİ ÇITAMIZI YÜKSELTECEĞİZ…”

Ev aletleri ve profesyonel ürünlerde dünya lideri bir marka olarak her yıl 150’den fazla ülkede 21 milyonun üzerinde elektrikli süpürge satışı gerçekleştirdiklerini dile getiren Electrolux Küçük Ev Aletleri Doğu Bölgesi Genel Müdürü Heinz Daxecker; “Kurulduğumuz günden bu yana çevreye duyarlı üretim konusuna büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda yeşil kategorisindeki ürünlerimizin üretiminde en az yüzde 50 geri dönüştürülmüş malzeme kullanmaya özen gösteriyoruz. Ürün grubumuza eklediğimiz yeni Eco-Force özellikli elektrikli süpürgelerimiz ile 2020 yılında enerji tüketimimizi 2005 yılına kıyasla yüzde 50 azaltmayı hedefliyoruz. Her türlü yüzeyde üstün performansı garanti eden ürünlerimizle sürdürülebilirlik alanındaki çıtamızı daha da yükselteceğimize inanıyoruz” şeklinde konuştu.

“ENERJİ ETİKETİ UYGULAMASINDA AKTİF ROL ALACAĞIZ…”

Electrolux Türkiye Küçük Ev Aletleri Ürün Grubu Ülke Müdürü Mete Geç ise; “Electrolux Küçük Ev Aletleri ve Süpürge Grubu olarak Türkiye’de son 3 yıl içerisinde ciromuzu yaklaşık 4 katına çıkarmış durumdayız. Süpürge grubunda pazar payımızı yüzde 10’un üzerine çıkarmayı ve enerji verimliliğine odaklanan bir firma olarak, enerji etiketi uygulamasında aktif rol alarak tüketicileri bilinçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.

“TÜKETİCİLER İÇİN DAHA KALİTELİ VE ÜST SEVİYE ÜRÜNLER…”

Electrolux Türkiye Küçük Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Fatih Şengül; “Küçük Ev Aletleri sektörünün en önemli ürünlerinden olan elektrikli süpürgeler için yeni bir döneme girdik. Bu uygulamanın enerji verimliliği daha yüksek ve daha iyi performans gösteren elektrikli süpürgeler üretilmesinin önünü açacağına, daha verimli elektrikli süpürgeler sayesinde müşterilerimizin daha az enerji tüketimiyle para tasarrufu sağlarken, daha kaliteli ve üst seviye ürünlere sahip olacağına inanıyoruz” diyerek, orta ve uzun vadede firma ürünlerinin kendini amorti etmesine de dikkat çekti. Toplantıda, Türkiye’de enerji etiketiyle piyasaya çıkacak Türkiye’nin ilk 4A enerji sınıfı elektrikli süpürgesi UltraOne ve bunun yanı sıra yeni lanse edilen Power Force ve Silent Performance Cyclonic grubundaki elektrik süpürgeleri hakkında da bilgiler verildi.

Fatih Şengül, Heinz Daxecker ve Mete Geç…

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Teknik Yapı Yücelpark

Teknik Yapı’dan Kartal’da yaşam odaklı dönüşüm

Teknik Yapı, günümüzdeki en önemli üç kavramı bünyesinde barındıran Yücelpark’ı satışa sundu. Aile, kazanç ve doğayla iç içe ...