ÇEKUT

ÇEKUT’tan nefes kesen tatbikat

Çekmeköy Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ÇEKUT), birçok belediye ve kamu kurumunun ortaklaşa gerçekleştirdiği deprem tatbikatına katıldı. Senaryo gereği enkaz altında kalanları çıkarmak için ekipler amansız mücadele verdi. Saat 15:30’da Zeytinburnu’nda verilen bir ihbarla hareket eden ÇEKUT, bölgeye intikalinden itibaren gece 03:02’ye kadar yoğun bir şekilde çalıştı. Yaklaşık üç saat süren çalışmaların ardından, ekipler enkaz altında kalanları çıkardı.

Çekmeköy Belediyesi Sivil Savunma Uzmanı Kamil Tekyıldız, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Çekmeköy Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi olarak bu tatbikata görev almak istedik. Amacımız insanlara yardım, önce insan diyoruz. Bunun ötesinde belediyemizin genel bir sloganı var: Modern Belediye. Çalışmalarımızla herkese ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarına örnek olmak istiyoruz” dedi.

cekut

17 AĞUSTOS BİR MİLATTI…

Acil Müdahale Ekibi Türkiye Koordinatörü Hüseyin Karadayı ise şunları ifade etti: “17 Ağustos aslında bizim için bir millattı. Bu enkazı seçmemizin nedenlerinden birisi bu. Yani biz milattan ne anladığımızı hem toplum olarak, hem de kurumlar olarak ne anladığımızı görmek, o günden bugüne kadar hangi aşamalardan geçtik, aslında yaptığımız çalışma bu. Birçok ekip kuruldu, hem belediyeler hem de STK’lar nezdinde kuruldu. Bu enkaz, bizim toplum olarak hazır olmadığımızı gösteriyor.”

ÇEKUT

Çekmeköy Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ÇEKUT), birçok belediye ve kamu kurumunun ortaklaşa gerçekleştirdiği deprem tatbikatına katıldı…

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Spartaküs

Spartaküs’ün torunları Ataşehir’de!

Ataşehir Belediyesi ile Spartaküs ‘ün doğduğu kent olan Bulgaristan’ın Sandanski şehrinin belediyesi, kardeş kent olma yolunda ilk adımları ...