kültür merkezi

Çekmeköy’e üç yeni kültür merkezi

Çekmeköy Belediyesi, artan nüfusa bağlı olarak mahallelere yeni kültür merkezleri kazandırmak için çalışmalara başladı. Üç yeni kültür merkezinin projelendirildiği hazırlık çalışmalarında sona gelindi. Yeni kültür merkezleri Şahinbey Caddesi, Hamidiye ve Çamlık Mahallelerinde yapılacak.

Hamidiye Mahallesi’ndeki Hamidiye Kültür Merkezi ve Çamlık Mahallesi’ndeki Fatih Bilgi Evi yıkılıp, daha kapsamlı hizmet verecek yeni binalar yapılırken; Şahinbey Caddesi’nde yapımı planlanan Çekmeköy Kültür Merkezi, Doğa Park’ın önündeki boş arazide yükselecek.

fatih kültür merkezi

ÇEKMEKÖY KÜLTÜR MERKEZİ…

Doğa Park’ın girişine yapılacak Çekmeköy Kültür Merkezi, 11 bin metrekare üzerine inşa edilecek. Merkezin içerisinde tiyatro salonu, konferans salonu, cep sineması ve sahneler yer alacak. Merkezin alt katları ise, bölge halkının kullanımına sunulmak üzere otopark olarak tasarlandı.

çekmeköy kültür merkezi

HAMİDİYE KÜLTÜR MERKEZİ…

Genç-yaşlı birçok mahalle sakininin Belnet, eğitim ve hobi kursları için kullandığı Hamidiye Kültür Merkezi yıkılarak, kısa zaman içinde yeniden yapılacak. Mevcut bina ve yeşil alanın değerlendirileceği proje, 13 bin metrekare üzerine çalışıldı. Yeni tesiste derslikler, konferans salonu ve sosyal alanlar bulunacak. Bölgenin trafik yoğunluğunu göz önünde bulundurularak, otopark ihtiyacına cevap verecek yeni Hamidiye Kültür Merkezi’nde 263 araçlık otopark da bulunacak. Kültür merkezi, çevresindeki yeşil alanın da düzenlenmesi ile birlikte daha kullanışlı bir sosyal tesis haline getirilecek.

FATİH KÜLTÜR MERKEZİ…

Çamlık Mahallesi’nde bilgi evi olarak kullanılan eski bina yıkılarak, yerine yeni bir kültür merkezi tesisi yapılacak. 3 bin 600 metrekare toplam alana sahip olacak Fatih Kültür Merkezi’nde kütüphane, derslikler, atölyeler ve zemin altı otoparkı olacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...