Çekmeköy’de ücretsiz çağrı merkezi eğitimi

1

Çekmeköy Belediyesi; muhtaç, güçsüz ve dezavantajlı gruplara yönelik çalışmalarını çeşitlendiriyor. Çekmeköy’de yaşayan vatandaşların problemlerini çözmeye yönelik çalışmalar, “Sosyal Doku” projesi kapsamındaki istihdam çalışmaları ile devam ediyor. 

Sosyal yardım, sosyal hizmet ve halkla ilişkiler konusundaki çalışmalarının sayısını çoğaltan Çekmeköy Belediyesi; kurduğu İstihdam Masası ve İŞKUR Hizmet Noktası ile vatandaşların işsizlik problemlerine karşı mücadele etmelerine yardımcı oluyor. 

Çekmeköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren İstihdam Masası ve İŞKUR Hizmet Noktası, işsizlerin istihdam edilmelerini sağlayacak çalışmalarını daha da hızlandırdı.

Çekmeköy Belediyesi, iş ve işçi eşleştirme projeleri kapsamında İŞKUR-İŞBUL Akademi ve İMA Çağrı Merkezi Yönetim-Eğitim Akademileri işbirliği ile işsiz vatandaşların mesleki eğitim alanlarına imkân sağlayacak bir proje üretti. Çekmeköy Belediyesi öncülüğünde, istihdam garantili ve MEB onaylı ücretsiz “Çağrı Merkezi Eğitimi” kursu başlatıldı. 

2

İki aylık kurs süresinde başarılı olan gençleri, çağrı merkezi sektörünün önde gelen kurum ve kuruluşlarında sertifikalı çalışanlar olarak istihdam etmeye yönelik eğitim, katılımcıların coşku ve heyecanıyla start aldı.

Konusunda uzman eğitimcilerin ders verdiği MEB onaylı ücretsiz “Çağrı Merkezi Müşteri Temsilciliği Eğitimi”ne katılan kursiyerler, hiçbir ücret ödemedikleri gibi, her gün için kendilerine 15 TL destek parası ödemesi yapılıyor.

Eğitimin sonunda yapılacak sınavda başarılı olan katılımcılara, MEB onaylı sertifikaları verilecek ve Çekmeköy Belediyesi, işsizliğe karşı mücadele çalışmaları kapsamında katılımcıların istihdamına katkı sağlayacak.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...