Çekmeköy’de satranç heyecanı başladı

satranç

Çekmeköy Kaymakamlığı, Çekmeköy Belediyesi, Türkiye Satranç Federasyonu, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çatalmeşe İlköğretim Okulu işbirliğiyle düzenlenen 6. Çekmeköy Satranç Turnuvası başladı.

Çekmeköy’de gelenekselleşen satranç turnuvasının açılış töreni, Çatalmeşe İlköğretim Okulu’nda gerçekleşti. Açılış törenine Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir Gülder, Çatalmeşe Mahalle Muhtarı Ömer Lütfi Gürsoy ve öğrenci velileri katıldı.

Çekmeköy'de satranç

DERECEYE GİRENLER ÇEŞİTLİ ÖDÜLLER KAZANACAK…

Üç gün sürecek satranç turnuvasında Küçükler, Yıldızlar ve Gençler kategorisinde yarışılacak. Takım olarak ve bireysel olarak dereceye giren öğrenciler, birbirinden renkli ödüller  kazanacak. Birinci olan takıma dizüstü bilgisayar, ikinci ve üçüncü takıma tablet hediye edilecek. Bireysel olarak dereceye giren öğrencilerden birinciye tablet, ikinciye fotoğraf makinası, üçüncüye saat hediye edilecek.

Çekmeköy'de satranç

ZOR VE ZEKAYA DAYALI BİR OYUN…

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, turnuva ile ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Bugün bu yarışların yapıldığı salonda emeğimizin olması bizim için mutluluk verici. Turnuvaya katılan öğrencilerimize başarılar diliyorum. Satranç, zor ve zekaya dayalı bir oyun. Bu oyun ve organizasyon, ilerde hayatınızı olumlu etkileyecektir.”

Çekmeköy'de satranç

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...