Çekmeköy Belediyesi

Çekmeköy’de Ramazan coşkusu doludizgin

Çekmeköy Belediyesi, dopdolu bir Ramazan programı ile vatandaşları misafir ediyor.  Bir ay boyunca sürecek Ramazan faaliyetlerinin olmazsa olmazı iftar yemeklerinin sayısını artıran Çekmeköy Belediyesi, mahallelerde düzenlenecek açık hava iftarlarının yanı sıra iki sabit iftar çadırıyla da bu yıl misafirlerini ağırlıyor.

Çadırların biri Çekmeköy Belediyesi bahçesine kurularak, ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının kullanımına sunuldu. Hemşehri derneklerinin ağırlıkta olduğu kuruluşlar, bu yıl iftarlarını bu çadırda vererek yöre halkını misafir ediyor. İkinci çadırı Taşdelen tören alanına kuran Çekmeköy Belediyesi, günlük 400 kişilik kapasitesi olan bu çadırda evlerine yetişemeyen ya da çeşitli nedenlerle evlerinde yemek pişiremeyenleri bu çadırda misafir ediyor.

cekmekoyde-ramazan-coskusu-doludizgin

HER GÜN LOKUM VE ŞERBET İKRAMLARI…

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da mahallelerde düzenlenecek açık hava iftarlarında komşular aynı sofrada buluşacak. Çekmeköy Belediyesi, bu yılın Ramazan buluşmalarında Çekmeköylüleri belediye bahçesinde misafir edecek. 7’den 70’e tüm vatandaşların kendinden bir şeyler bulacağı alanda, her gün lokum ve şerbet ikramları yapılacak.

cekmekoyde-ramazan-coskusu-doludizgin-4

ÇOCUK NEŞESİ EKSİK OLMAYACAK…

Aileleri ile Ramazan alanına gelecek çocuklar şişme oyun gruplarında oyun oynarken; Ramazan’ın vazgeçilmezi Hacivat ve Karagöz, meddah hikayeleri, Nasreddin Hoca Tiyatrosu gibi Ramazan ayını sevdirecek etkinliklerle karşılanacaklar.

cekmekoyde-ramazan-coskusu-doludizgin-3

HEMŞEHRİ SOKAĞI…

Çekmeköy’de faaliyet gösteren hemşehri derneklerinin kuracağı sokakta, yöresel ürünlere çok kolay ulaşılacak. Dost sohbetlerinin yapılacağı sohbet çadırı, irfan sohbetleri ve dualarla Ramazan-ı Şerif’in tüm maneviyatı yaşatılacak.

cekmekoyde-ramazan-coskusu-doludizgin-2

AHMET POYRAZ: RABBİM VERDİKÇE BEREKETİ ARTIRIYOR…

Program içeriğini paylaşan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz; “Ramazan ayının bu şehirde en güzel şekilde eda edilebilmesi için çalışıyoruz. Bu süreçte yalnız da değiliz. Hayırsever vatandaşlarımız ve işadamlarımız, çalışmalarımıza destek oluyorlar. Allah onlardan da razı olsun. Rabbim verdikçe bereketi artırıyor. Bu hayır işleri vesilesi ile aldığımız dualarla diğer işlerimizde de başarılı olduğumuza inanıyorum. Geçtiğimiz günlerde bir Japon televizyonu, sosyal hizmetlerimizle ilgili bilgi almak ve belgesellerinde kullanmak için bizimle röportaj yaptı. Yaptıkları araştırmalar neticesinde bizim örneklerden bir olduğumuzu söylediler. Bu da bizi çok mutlu etti. Ramazan öncesi ihtiyacı olan ailelerimizin eksiklerini tespit ettik, kendilerine ulaştırdık. Ay boyunca da bu çalışmamız devam edecek. Bizim burada güven içinde bir Ramazan ayı geçirmemizi sağlayan askerimizden, polisimizden Allah razı olsun. Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Ay boyunca yapacağımız dualarımızda onları da eksik etmeyelim” dedi.

cekmekoyde-ramazan-coskusu-doludizgin-6

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İstanbul Kadıköy Lisesi’nden örnek proje

İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencileri, okulun Biyoloji Öğretmeni Fatma Yüksel öncülüğünde öğrenciler sokak hayvanları için plastik borulardan yemlik yaptılar. ...