Karadeniz

Çekmeköy’de Karadeniz rüzgarı esti

Çekmeköy Belediyesi’nin düzenlediği Hamsi ve Horon Festivali’nde İstanbullular; hamsi, horon, fıkra ve Karadeniz müziğine doydu. Bir yanda kızgın yağ kazanlarında, diğer yanda mangallarda 10 ton hamsi pişirilerek, festivale gelenlere ikram edildi. Öğle saatlerinde pişmeye başlayan hamsilerin dağıtımı, gecenin geç saatlerine kadar devam etti. Hamsiler öldüğünü anlasın diye yenen helva da, ekmek arası balığın yanında sunulanlar arasındaydı. Balığını yiyenler horon halkasına katılınca, alanda renkli görüntüler ortaya çıktı.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın ev sahipliği yaptığı festivale AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Salih Kırıcı ve binlerce vatandaş katıldı.

Karadeniz

AHMET POYRAZ: VATANDAŞLARIMIZLA GÜZEL BİR EĞLENCEDE BERABER OLMAK İSTEDİK…

Programda selamlama konuşması yapan Başkan Ahmet Poyraz; “İstedik ki Taşdelen Meydanı’nda tüm vatandaşlarımızla hem horon tepelim, hem de güzel bir gün yaşayalım. Burası, 15 Temmuz Meydanı diye de geçer. Bu meydanda nöbet bekleyen insanlarımızla böyle güzel bir eğlencede beraber olalım istedik. Binlerce insan katıldı, her birine çok teşekkür ediyorum. İnşallah herkes doyasıya eğlenmiş ve hafta sonunu en güzel şekilde değerlendirmiştir. Bu güzel organizasyonda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

HAMSİ YEME YARIŞMASI…

Etkinlik kapsamında “En çok hamsiyi ben yerim” diyen yarışmacılar arasında Hamsi Yeme Yarışması yapıldı. Şişe dizilen hamsileri bir dakika içinde bitirmeye çalışan yarışmacılara kemençe eşlik etti. Tüm katılımcıların kazanan ilan edildiği yarışmanın ödüllerini, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz verdi.

Çekmeköy Belediyesi’nin düzenlediği Hamsi ve Horon Festivali’nde Karadeniz müziğinin güçlü sesleri arka arkaya sahne aldı. Binlerce Çekmeköylünün doyasıya eğlendiği konserlerde İmera, Davut Güloğlu ve Şükrü Güler’e ilgi yoğundu…

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Elite World Asia

Turizm sektörü Elite World Asia’da buluştu

Türkiye’nin en hızlı büyüyen yerel otel zinciri Elite World Hotels’in bu yıl ikincisini düzenlediği “Elite World Gazino”, başta ...