Çekmeköy bir liseye daha kavuştu…

Türkiye’nin ilk kadın doktorlarından Ezel Gülen Kıray’ın Türk Eğitim Vakfı’na yaptığı bağış ve Aysima Altınok’un katkısıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yaptırılan TEV Ezel Gülen Kıray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, düzenlenen törenle eğitim-öğretim hayatına başladı.

Törene; İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta, Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcıları Şenol Çetin ve Şahmettin Yüksel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta, törende böyle bir okulun açılış töreninde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Törenin, genç cumhuriyetin yetiştirdiği iki aydın Türk kadınının hatıraları önünde yapıldığını belirten Usta, şunları ifade etti:

TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN YETİŞTİRDİĞİ ÖRNEK İKİ HANIMEFENDİ…

“Bunlardan biri okula ismini veren Ezel Gülen Kıray, diğeri ise Aysima Altınok Hanımefendi’dir. Genç Türkiye Cumhuriyeti’nin yetiştirdiği insanlar olarak, bu hanımefendiler en meşakkatli mesleği seçmişlerdir. Ezel Hanım doktorluğu seçmiş, Aysima Hanım da Türkiye’nin ilk kadın beyin cerrahı olarak ne kadar zorlu bir mesleği seçmiş ve şu anda da bizlerle beraberler. İkisi de övgüyü hakediyor.”

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

İlginizi Çekebilir

aşevi

Sancaktepe Belediyesi’nden aşevi

Sancaktepe Belediyesi, 2009 yılından bu yana açtığı aşevindeki sıcak yemekleri ihtiyaç sahibi vatandaşlara sunmaya devam ediyor. Son olarak Belediye Başkanı İsmail Erdem ile aşevi personeli, ...