Okuldayız Projesi

Çekmeköy Belediyesi’nden Okuldayız Projesi ile eğitime destek

Çekmeköy Kaymakamlığı, Çekmeköy Belediyesi ve Maltepe Üniversitesi arasında imzalanan protokolle, çeşitli nedenlerle eğitimini yarım bırakma riski taşıyan öğrencilerin okula devam etmesini sağlamak amacıyla hazırlanan Okuldayız Projesi hayata geçti. Eğitim ve öğretimi kesintiye uğrama riskiyle karşı karşıya kalan öğrencilerin maruz kaldıkları risklerden korunmaları; mutlu, üretken ve yaratıcı bireyler olabilmeleri için bilişsel, psikolojik ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesi için Okuldayız Projesi’ne start verildi.

50 DOKTORA VE YÜKSEK LİSANS ÖĞRENCİSİ, ÇOCUKLARA ÖĞRENCİ KOÇLUĞU YAPACAK…

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın ev sahipliğinde gerçekleşen protokol imza törenine; Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş, Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin Karasar ve projede gönüllü olarak çocuklara destek verecek Maltepe Üniversitesi öğrencileri katıldı. Çekmeköy Nişantepe İlkokulu’nun pilot okul olarak belirlendiği Okuldayız Projesi’nde; sosyoloji ve psikoloji dallarında eğitim gören 50 doktora ve yüksek lisans öğrencisi, okuldaki eğitim ve öğretim hayatını yarım bırakma riski taşıyan çocuklara öğrenci koçluğu yapacak.

ÇEKMEKÖY’DE BÜYÜK BİR EĞİTİM HAREKETİ BAŞLATILACAK…

Okuldayız Projesi’nde öğrenci koçları, çocukların okulu bırakmalarına neden olan psikolojik ve sosyolojik sorunları tespit ederek; Kaymakamlık, Belediye ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün üreteceği çözümlerle çocukların eğitim hayatının devam etmesi için çalışacak. Öğretmenlerle koordineli olarak çalışılacak Okuldayız Projesi‘nde öğrenciler kadar aileler de bilgilendirilerek, eğitim vadisi Çekmeköy’de büyük bir eğitim hareketi başlatılacak. Öğrencinin akademik başarısızlığına ve okula uyumuna etki eden aile kaynaklı sorunların çözümlenmesi için aileler, sorunun çözümünü sağlayacak hizmeti alabilecekleri kurumlara yönlendirilecekler.

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

AYGAD

AYGAD’dan toplantı öncesi balık partisi

Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti (AYGAD), Ekim ayının ikinci yönetim kurulu toplantısını 20 Ekim Cumartesi günü yaptı. Maltepe’de, AYGAD ...