Çekmeköy Belediyesi’nden ücretsiz çağrı merkezi eğitimi…

cagri_merkezi

Çekmeköy Belediyesi, sosyal doku çalışmalarını istihdam alanındaki faaliyetleriyle güçlendiriyor. Çekmeköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün muhtaç, güçsüz ve dezavantajlı gruplara yönelik çalışmaları çeşitlenerek, Çekmeköy’de yaşayan vatandaşların problemlerini çözmeye devam ediyor. 

Sosyal yardım, sosyal hizmet ve halkla ilişkiler konusundaki çalışmalarını çeşitlendirerek arttıran Çekmeköy Belediyesi; İstihdam Masası ve İŞKUR Hizmet Noktası’nı kurarak vatandaşların işsizlik problemlerine karşı mücadele etmelerine yardımcı oluyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren İstihdam Masası ve İŞKUR Hizmet Noktası, işsizlerin istihdam edilmelerini sağlayacak çalışmaları, iş ve işçi eşleştirme konusundaki projelerini hayata geçirmesi ile hızlandırıyor. 

İş ve işçi eşleştirme projeleri kapsamında, İŞKUR-İŞBUL Akademi ve İMA Çağrı Merkezi Yönetim ve Eğitim Akademileri işbirliği ile işsiz vatandaşlarıın mesleki eğitim alanlarına imkân sağlayacak projeler üretiliyor. 

Bu doğrultuda, iki aylık kurs süresince başarılı olan gençler, çağrı merkezi sektörünün önde gelen kurum ve kuruluşlarında sertifikalı çalışanlar olarak istihdam ediliyor. M.E.B onaylı ücretsiz “Çağrı Merkezi Müşteri Temsilciliği Eğitimi”nin verileceği ve katılımcılara eğitime gelinen her gün için 15 TL ücret ödemesinin yapılacağı projede, eğitimin sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlara M.E.B onaylı sertifika verilerek, istihdam edilecek. 

Çekmeköy ilçe sınırları içerisinde “Ücretsiz Çağrı Merkezi Eğitimi Müşteri Temsilciliği” konusunda istihdam olmak isteyen vatandaşların, 13.12.2011 Salı günü saat 17.00’a kadar, yeni belediye hizmet binamızdaki SERİ NOKTA Halkla İlişkiler Birimi’ne şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

 

 

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Dünya Değişim Akademisi

Dünya Değişim Akademisi’nin 30. merkezi Çekmeköy’de!

Dünya Değişim Akademisi, 30. merkezini İstanbul Çekmeköy’de çok uluslu bir kutlama ile açtı. Türkiye’nin yanı sıra Amerika, Japonya, ...