Çekmeköy’de eğitim atağı sürüyor…

2

Çekmeköy’de eğitim alanında yapılan atılımlar hız kesmiyor. Hüseyin Avni Sipahi İlköğretim Okulu Emine Armağan Okul Öncesi Eğitim Birimi’nin açılışı, renkli ve coşkulu bir törenle gerçekleştirildi. Eğitim Birimi’nin açılış törenine; Çekmeköy Kaymakamı Mehmet Arslan, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Ak Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel, Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Verim, Emniyet Müdürü Tarık Gezgiç, Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Hüseyin Avni Sipahi İlköğretim Okulu 5. Sınıf öğrencilerinin sergilediği ve izleyenlere çok keyifli dakikalar yaşatan dans gösterisinin ardından, protokol konuşmalarına geçildi. Mikrofona gelen Ak Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel, belediye ve vatandaş işbirliğinin önemine değinerek, yapılan örnek çalışmaları tebrik etti. 

Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Verim ise, yaptığı konuşmada eğitime verdiği büyük destekten dolayı Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’a ve bağışçılara teşekkür etti; eğitim alanındaki yeni hizmetlerin hız kesmeden süreceğini dile getirdi.

1

Açılış töreninde kısa bir konuşma yapan Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, Sur Yapı’nın ortaklarından Abdullah Armağan’ın kısa süre önce hayatını yitiren annesi Emine Armağan’ın adının verildiği eğitim biriminin açılış töreninde olmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti.

İlköğretim öğrencilerinin yoğun sevgi gösterileri arasında mikrofona gelen ve sık sık öğrencilerle sorulu cevaplı diyalog kuran Başkan Ahmet Poyraz da yaptığı konuşmada, çocukların gözlerindeki mutluluğu ve pırıltıyı görmenin verdiği onurun çok güzel bir duygu olduğunu söyledi. 

Çok kısa süre içinde Çekmeköy’ü herkesin dikkatini çeken bir eğitim vadisi haline getirdiklerini söyleyen Başkan Poyraz, okul öncesi eğitim birimi sayısını da hızla 10’a çıkaracaklarını müjdeledi.

3

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Genç yetenekler Satranç Turnuvası’nda yarıştı

Sancaktepe Genç Gelecek Spor Kulübü tarafından gerçekleştirilen satranç turnuvası kıyasıya mücadeleye sahne oldu. ZİHİN JİMNASTİĞİ İÇİN… Genç Gelecek ...