Çekmeköy’de 14 Şubat’ta 14 nikâh…

1

Tüm dünyada “Sevgililer Günü” olarak kutlanan 14 Şubat, bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. Çiftler, farklı kutlamalar ve orijinal hediyelerle bugünü unutulmaz bir gün yapmak için günler öncesinden planlar yaptı. Çekmeköy’de 14 çift, sevgilerini ve bu Sevgililer Günü’nü ölümsüzleştirmek için, bugünün tarihini nikâh defterlerine yazdırdı.

14 Şubat saat 14.00’de başlayan ve ii saat süren nikâh törenlerinde renkli görüntüler yaşandı. Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Latif Coşar’ın kıydığı nikâhlarda, çiftlerin yakınları mutlu günlerine şahitlik ettiler.

Çiftler, evlilik yıldönümlerini ölümsüzleştirmek için özellikle bu tarihi seçtiklerini ve gün alabilmek için aylar öncesinden belediyeye başvurduklarını söylerken;  ileride yaşanabilecek unutkanlıklara tedbir olarak Sevgililer Günü ve evlilik yıldönümünü bir güne denk getirmek istediklerini söyleyenler, salondakileri kahkahalara boğdu.

“Anahtarı, kalplerinizde taşıdığınız sevginizdir…”

Bir ömür boyu bir yastığa baş koymak için birbirlerine söz veren sevgililer, imzaları attıktan sonra birbirlerinin ayaklarına basmak için yarışırlarken, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz; “Evlilik, iki cihanda devam edecek bir mutluluk diyarının giriş kapısıdır. Anahtarı, kalplerinizde taşıdığınız sevginizdir. Ömür boyu sürecek mutluluklar sizin olsun” diyerek, çiftlere aşkın simgesi olan gül hediye etti.

2

Çekmeköy’de yaşayan 14 çift, evlenmek için 14 Şubat tarihini seçti…

sporvitrini

Hakkında Kemal Aşan

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Beykoz Kışlası

Tarihi Beykoz Kışlası artık sağlık dağıtacak

Beykoz Çayırı’nın yanında bulunan Tarihi Beykoz Kışlası, sağlık alanında araştırmalar yapılmak üzere Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi’ne devredildi. Binada kurulacak ...